הפיקדון הצבאי

הפיקדון הצבאי הוא סכום כסף הניתן לחיילים משוחררים ולמסיימי שירות לאומי, זאת בהתאם לאורך השירות ואופיו (קרבי, תומך לחימה ואחרים). בשונה ממענק שחרור, סכום כסף המועבר אוטומטית לחשבון הבנק של החייל המשוחרר, הפיקדון האישי לא מועבר ישירות לחייל המשוחרר. במקום זאת, הפיקדון נשמר בכל אחד מסניפי בנק הפועלים או בנק לאומי, גם אם חשבון הבנק של החייל המשוחרר מנוהל בבנק אחר.

ניתן לממש את כספי הפיקדון בשתי דרכים:

  1. עד 5 שנים מיום השחרור, ניתן להשתמש בכספי הפיקדון רק עבור 6 המטרות הבאות: הכשרה מקצועית, לימודי נהיגה, הקמת עסק, רכישת דירה, נישואין ולימודים אקדמיים (כולל הכנה לפסיכומטרי והרשמה לבחינה).
  2. מקץ 5 שנים לשחרור ועד 7 שנים מיום השחרור, במשך שנתיים בלבד, ניתן לפדות את כספי הפיקדון לשימוש חופשי ונטול מטרה מוגדרת.

*חשוב לזכור שבעבור 7 שנים מיום השחרור, הפיקדון נסגר ולא ניתן לנצלו (ללא תלות ביתרה שלו).

לא רק המטרות עבורן ניתן להשתמש בכספי הפיקדון הצבאי מוגבלות, אלא גם המוסדות בהם ניתן לממש את כספי הפיקדון. לדוגמה, לא כל חברת הכנה המציעה פסיכומטרי בחינם לחיילים משוחררים מורשית לקבל תשלום באמצעות כספי הפיקדון. חשוב מאוד לוודא שאתם בוחרים בחברת הכנה מורשית ע"י משרד החינוך והקרן והיחידה להכוונת חיילים משוחררים. רכישת הכנה למבחן פסיכומטרי על חשבון הצבא מאפשרת לכם לחסוך להוצאות הגדולות של האזרחות ובכל זאת לדאוג לעתיד שלכם.

אנו שמחים לבשר ש"מכון נועם" מוכר ע"י משרד החינוך כמוסד דרכו ניתן להתכונן לבחינה הפסיכומטרית ולשלם בכספי הפיקדון הצבאי, על כך בפירוט בחלק הבא.


"אתם נכס! מקוה שתמשיכו לסייע כך לתלמידים רבים בהמשך!"

 

נבחנה לפסיכומטרי - אפריל 2018

איך משתמשים בכספי הפיקדון הצבאי לצורך רכישת הכנה לפסיכומטרי במכון נועם?

כאמור, אנו מוכרים רשמית ע"י הקרן והיחידה להכוונת חיילים משוחררים כהכנה לפסיכומטרי עליו ניתן לשלם באמצעות כספי הפיקדון.

המדריך המלא לתשלום על הכנה לפסיכומטרי מכספי הפיקדון הצבאי:

    • ראשית, עליכם לגשת לסניף מכון נועם ביגאל אלון 94 (מגדל אלון 2), תל אביב, קומה 14 בין השעות 8:00 ל-17:00 בימים א'-ה', וב-8:00-13:00 בימי שישי ובערבי חג. בעמדת הקבלה בסניף, תקבלו  שובר תשלום, עליו יופיע שמכם והסכום לתשלום, אותו תידרשו להציג בהמשך בבנק.
    • בנוסף, תידרשו לחתום על הסכם לימודים, המפרט את תנאי ההתקשרות ביניכם לבין מכון נועם. לחצו כאן כדי לעיין בהסכם לימודים לרוכש הכנה אונליין למבחן פסיכומטרי.
    • יש למלא בקשה למשיכת כספים מפיקדון אישי.
    • גשו לסניף לבחירתכם של בנק הפועלים או של בנק לאומי ביחד עם שובר התשלום שקבלתם, עם הבקשה למשיכת כספים מפיקדון אישי, עם תעודת זהות כולל ספח, עם תעודת שחרור/אישור תקופת שירות (למסיימי שירות לאומי/אזרחי)/תעודת חוגר/תעודת קצין/דרכון/רישיון נהיגה בתוקף. הבנק יבצע התשלום ישירות למכון נועם. 

*אין צורך בפתיחת חשבון בבנק אליו פונים, לצורך מימוש כספי הפיקדון הצבאי.
*במידה שכבר מימשתם חלק מכספי הפיקדון הצבאי, עליכם לפנות לבנק ממנו משכתם את הכספים (לכל אחד מסניפיו), על מנת לממש את יתרת הכספים העומדים לרשותכם.

אפשר לעזור לך? סימן שאלה
אפשר לעזור לך?
או מלאו את הפרטים הבאים ונחזור אליכם בהקדם:
-
הטופס נשלח בהצלחה. נציגינו ייצרו איתך קשר בקרוב.
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.
מעוניינים בפרטים נוספים?
צרו קשר

Vהשאירו פרטים או התקשרו: 03-5377361

-
הטופס נשלח בהצלחה. נציגינו ייצרו איתך קשר בקרוב.
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.