הפיקדון הצבאי

סכום הכסף שתקבלו בתור חיילים משוחררים או בוגרי שירות לאומי משתנה בהתאם לאורך השירות שלכם ולאופיו (קרביים ותומכי לחימה יקבלו סכום אחר, למשל). בשונה ממענק השחרור, שהוא בעצם סכום כסף שיועבר אוטומטית לחשבון הבנק של שלכם, הפיקדון האישי לא יועבר ישירות אליכם. הפיקדון נשמר בסניפי בנק הפועלים או בנק לאומי (גם אם החשבון שלכם מנוהל בבנק אחר). 

אפשר לממש את כספי הפיקדון בשתי דרכים:

  1. עד 5 שנים מיום השחרור, ניתן להשתמש בכספי הפיקדון רק עבור שש המטרות הבאות: הכשרה מקצועית, לימודי נהיגה, הקמת עסק, רכישת בית / קרקע לבית, נישואים ולימודים אקדמיים (כולל הכנה לפסיכומטרי והרשמה לבחינה).
  2. מקץ 5 שנים לשחרור, יתרת הפיקדון תועבר באופן אוטומטי לחשבון הבנק שהיה מעודכן על שמכם בסוף השירות. בשלב זה תוכלו להשתמש בכספי הפיקדון באופן חופשי. 

שימו  

לא כל מוסד שעונה על אחת מהמטרות של כספי הפיקדון מוכָּר כמוסד שאפשר לממש בו את הפיקדון. לדוגמה, לא כל חברת הכנה המציעה קורס פסיכומטרי לחיילים משוחררים מורשית לקבל תשלום באמצעות כספי הפיקדון. חשוב מאוד לוודא שאתם בוחרים במוסד שמאושר על ידי משרד החינוך ועל ידי האגף והקרן לחיילים משוחררים לצורכי מימוש הפיקדון. 

אצלנו זה הכי פשוט שזה יכול להיות

איך מממשים את כספי הפיקדון לטובת הכנה לפסיכומטרי?

מכון נועם מוכר רשמית ע"י משרד החינוך ועל ידי האגף והקרן לחיילים משוחררים לצורכי שימוש בכספי הפיקדון להכנה לפסיכומטרי ולמבחני אמי"ר ואמיר"ם. זה אומר שתוכלו לרכוש אצלנו את ההכנות למבחנים האלה באמצעות הפיקדון בכמה צעדים קלילים:

  1. פנו למחלקת שירות הלקוחות של מכון נועם בטלפון 03-5377361 או במייל sales@machon-noam.co.il. שירות הלקוחות ימלא עבורכם שובר המיועד לתשלום, שאותו תצטרכו להעלות באתר האגף והקרן להכוונת חיילים משוחררים. 
  2. הירשמו ב"אזור האישי" באתר של האגף והקרן לחיילים משוחררים, ובחרו באפשרות "משיכה מפיקדון". 
  3. ודאו שגובה הסכום המצוי בפיקדון גבוה מהסכום המבוקש לתשלום עבור ההכנה. אם סכום ההכנה גבוה מיתרת הפיקדון שבחשבונכם, הבקשה שלכם תידחה.
  4. בחרו באפשרות "מימוש פיקדון למטרת לימודים", וכן בסוג השובר "שובר ידני". חשוב מאוד לדייק בהזנת הפרטים כפי שנכתבו בשובר שקיבלתם ממכון נועם - סמל המוסד, שם מוסד הלימודים, מספר השובר והסכום המבוקש לתשלום. העלו את שובר התשלום כפי שנשלח אליכם ממכון נועם.  
  5. לאחר סיום הגשת הבקשה, ואם אכן כל הפרטים שהזנתם נכונים, תישלח אליכם הודעה למייל ולנייד המאשרת את הבקשה למימוש הפיקדון.  

 כדאי לדעת

במקרה של ביטול ההשתפות בקורס, מכון נועם יעביר אליכם צ'ק בגובה סכום ההחזר לפקודת משרד הביטחון. עליכם להפקיד את בצ'ק באחד מסניפי בנק הדואר, ולציין שהסיבה היא הפסקת הלימודים בתוכנית הייעודית (אין צורך לציין את פרטי חשבון הבנק של משרד הביטחון על גבי הצ'ק). 

עכשיו רק נשאר לבחור את ההכנה שמתאימה לכם

אפשר לעזור לך? סימן שאלה
אפשר לעזור לך?
או מלאו את הפרטים הבאים ונחזור אליכם בהקדם:
-
הטופס נשלח בהצלחה. נציגינו ייצרו איתך קשר בקרוב.
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.
מעוניינים בפרטים נוספים?
צרו קשר

Vהשאירו פרטים או התקשרו: 03-5377361

-
הטופס נשלח בהצלחה. נציגינו ייצרו איתך קשר בקרוב.
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.