כל עבודה בהישג ידך
 

קורס צוערים משרד החוץ – הכנה למיונים, דוגמאות ותרגול

חולמים לייצג את מדינת ישראל בתור דיפלומטיים?
קורס הצוערים של משרד החוץ, אחד הקורסים היוקרתיים ביותר בנציבות שירות המדינה, הוא נקודת ההתחלה. מבחני הקבלה לקורס כוללים שני שלבי מיון - מבחנים פסיכוטכניים ומרכז הערכה. מכון נועם מספק הכנה ממוקדת לכל אחד מהשלבים.

המידע הנמצא בעמוד:
הכנה במכון נועם למבחני המיון
מידע נוסף על קורס צוערי משרד החוץ  "ההכנה שעברתי במכון נועם הייתה מעולה! היה נפלא ללמוד באופן ממוחשב את החומר. מודה לכם רבות ולכל מי שטרח בבניית מכון נועם".
נבחן במיוני צוערי משרד החוץ - מרץ 2016

הכנה למבחני קבלה לקורס צוערים משרד החוץ

מכון נועם מציע הכנה אישית, מקיפה ומקצועית למבחני קבלה לקורס צוערי משרד החוץ:

 
הכנה לשלב א' - מבחנים פסיכוטכניים


 • תרגול מבחנים פסיכוטכניים לרשותכם עשרות מבחנים ממוחשבים, כולל הסברים וטיפים לכל שאלה ודוח תוצאות חכם. ניתן לבחור אם לעבור את המבחן במתכונת 'תרגול', ללא מגבלת זמן ועם חשיפה להסברים, או במתכונת 'מבחן על זמן' שתדמה את הבחינה הן מבחינת התכנים והן מבחינת חלוקת הזמנים.
 • מבחני אנגלית - על המועמדים לקורס צוערים להראות שליטה מוחלטת בשפה האנגלית. בהסתמך על כך ועל מיוני עבר, הערכה כוללת השלמת משפטים, ניסוח מחדש והבנת הנקרא, הדרכה על כתיבת חיבורים ונושאי חיבורים לתרגול.


  "הערכה עזרה לי מאוד, בלעדיה הייתי עונה על פחות שאלות".
נבחן במיוני צוערי משרד החוץ - מאי 2017 
הכנה לשלב ב' - מרכז הערכה


 • הכנה למבחני אישיות - ההכנה לחלק זה אורכת עד ארבע שעות, אשר במהלכן תתנסו במילוי מבחני האישיות בפועל בכיתת מבחנים. לאחר מכן תקבלו משוב אישי ומפורט ממדריך מקצועי. בין המבחנים: שאלון אישיות המכיל כ- 220 שאלות, תיאור תמונות TAT ומילוי שאלונים נוספים.

 • הכנה לדינמיקה קבוצתית - התרגיל נעשה בקבוצות של 6 - 10 משתתפים. בסימולציה תתמודדו עם משימות קבוצתיות מאתגרות הדומות בתכליתן למשימות באדם מילא. בסיומה של הדינמיקה תקבלו משוב אישי וקבוצתי על אופן ביצוע המטלות תוך שימת דגש על אופי התפקיד הספציפי שלכם.

 • הכנה לראיון עבודה - סימולציית ראיון אישי המותאמת לאופי הראיון המבוצע במיונים. אחריה תקבלו משוב מהמדריך המראיין על אופן התנהלותכם בראיון ונקודות לשיפור ולשימור. כך ניתן ללמוד כיצד להבליט חוזקות, להפחית את החשש מהראיון, לדבר לעניין ולהצליח.


קורס צוערים למשרד החוץ

קורס צוערי משרד החוץ הוא אחד מקורסי הצוערים הממשלתיים היוקרתיים ביותר, במהלכו מוכשרים חניכיו בשלל תחומים שיאפשרו להם לשרת בבוא היום בתפקידים דיפלומטיים בארץ ובחו"ל.

דרישות קבלה

משרד החוץ עורך סינונים קפדניים לקורס הצוערים היוקרתי, עוד לפני המיונים עצמם.

להלן דרישות הקבלה:
 • כל המועמדים חייבים להיות בוגרי תואר ראשון ובעלי אזרחות ישראלית.
 • המועמדים חייבים להתבטא בעברית ואנגלית באופן שוטף הן בכתב והן בע"פ.
 • המועמדים חייבים להיות בעלי רקע נרחב במדיניות החוץ הישראלית, בגאוגרפיה, במנהל ומחשוב, בתרבות ואמנות ובמשפט בינלאומי.
 • על המועמדים להפגין כושר ניהולי, כושר ניתוח מצבים ומאפיינים אישיותיים כגון יוזמה, כושר ביצוע ומיומנויות תקשורת בין-אישית.
 • עדיפות תינתן למועמדים שדוברים יותר משתי שפות.

מיונים וקורס


קיימים שני סוגים של קורסי צוערים במשרד החוץ:
 • קורס צוערים מדיני - המסלול המדיני מכשיר דיפלומטים אשר יתמחו בנושאים הבאים: התחום המדיני, המדיני-כלכלי, שיתוף פעולה בינלאומי,  המדיני-משפטי, האסטרטגי, הבין-עדתי, המזרח-תיכוני, המרחבי-גיאוגרפי, התקשורתי והתרבותי.
 • קורס מנהלי - המסלול המנהלי מכשיר דיפלומטים אשר יתמחו בתחומי ניהול המשאבים השונים של משרד החוץ (למשל: ניהול משאבי אנוש והנעת עובדים,  ניהול כספים, חשבונות ותקציב וכד'...).

*שימו לב - מועמדים לתפקיד מדיני ומועמדים לתפקיד מנהלי עוברים את אותם שלבי מיון (ולמעשה גם את אותו קורס צוערים) למרות שתפקידם בנציגויות שונה, ניתן להירשם לשני הקורסים ולעבור את המיונים במקביל.

שלבי המיון הם:
 1. בחינה פסיכוטכנית במגוון נושאים (אנגלית, מתמטיקה, צורות ועוד). בד"כ ביום זה תצטרכו גם לכתוב חיבור על סמך נושא נתון.
 2. יום במרכז הערכה - מיונים אישיותיים (דינמיקה קבוצתית, ראיון, שאלוני אישיות).
 3. סמינר הערכה - סמינר בן יומיים במהלכו נחשפים המועמדים למגוון משימות קבוצתיות ואישיות הקשורות בתכני משרד החוץ. מי שיעבור את סמינר ההערכה בהצלחה יתקבל לקורס.

משך הקורס הוא כ-7 חודשים, ותקופת ההכשרה לתפקידים השונים תימשך כ-5 שנים לאחריו. צוער שמצליח בקורס יוכל להשתלב במגוון תפקידים דיפלומטיים ביחידות המטה של משרד החוץ בארץ ובהמשך בחו"ל.

למדו עוד על:
הכנה למבחנים הפסיכוטכניים
הכנה למבחנים האישיותיים
מבחן לדוגמא - צוערים משרד החוץ


לתיאום הכנה ומידע נוסף – השאירו פרטים ואנו ניצור אתכם קשר בהקדם:לתיאום קורס הכנה במכון נועם

צלצל/י 03-53-77-361
או כתבו לנו info@machon-noam.co.il

03-53-77-361
*
קליק ונתקשר

קנו הכנה אונליין
הכנה לשלב ב - צוערי משרד החוץערכות הכנה לצועריםהכנה לשלב א - צוערי משרד החוץ

מבחני דוגמא בחינם
מבחן נציבות לדוגמא חינםמבחן לדוגמא צוערים משרד החוץ

ממליצים
אני ממליץ לכל חבר קולגה או מחפש עבודה לגשת למכון נועם. בעבר זכיתי בעבודה בזכותם ועד היום מרגיש שגריר כבוד שלהם- מצויינים!!
מאי 2015 – הכנה למבחני מיון


מידע כללי
עזרה
מוצרים נבחרים
מבחנים בחינם
שותפויות ועסקי


 
Created by red-id