איך מתקבלים לתיכון יאסא?

מאז שהוקם ב-1990, תיכון יאסא שומר על המוניטין שלו כתיכון איכותי בעל רשימת המתנה ארוכה. הלימודים בתיכון מיועדים לתלמידים מחוננים ומצטיינים מכלל החברה הישראלית, שרוצים להתפתח בתחומי המדעים, המוזיקה, האומנות הפלסטית ומדעי הרוח. הלימודים בתיכון נערכים בתנאי פנימייה (למעט עבור מספר קטן של תלמידים מאזור ירושלים). 

בכל שנה מתקבלים לכיתה י' עד 100 תלמידים בלבד. כדי להימנות עם התלמידים האלה, יש לעבור כמה שלבי מיון:

מבחני כניסה

המועמדים ליאסא יתבקשו לגשת מספר מבחני כניסה. אחד מהם הוא מבחן לאיתור מחוננים ומצטיינים, מבחן פסיכוטכני שמתבצע מטעם האגף למחוננים ולמצטיינים במשרד החינוך. מבחן זה הוא חלק מתהליך הקבלה של כל בתי הספר, הכיתות והתוכניות המיוחדות של משרד החינוך למחוננים ולמצטיינים. כלומר, תוצאות המבחן יוכלו לשמש אתכם גם אם תרצו לנסות להתקבל לבתי ספר אחרים למחוננים. עם זאת, גם אם לא תוגדרו כמחוננים או מצטיינים, עדיין תוכלו להתקבל לבית הספר.

המבחן עצמו הוא מבחן ממוחשב שאורך כשעה וחצי. המבחן כולל שישה פרקים, ובכל פרק 18-8 שאלות:

 1. פרק הקשר מילולי
 2. פרק סדרות
 3. פרק היגיון
 4. פרק אנלוגיות
 5. פרק חשיבה כמותית
 6. פרק צורות


לצד מבחן זה, המועמדים לתיכון יאסא יזומנו גם ליום מבחנים שבמסגרתו ייבחנו במבחן קרני, בשאלון ביוגרפי ובמבחני מגמות (מסלול מדעי הרוח - מבחן בהבנת הנקרא; מסלול מדעי הטבע - מבחן בחשיבה מתמטית).

מבחן קרני אורך כשעתיים וכולל כ-100 שאלות בחמישה תחומים:

 1. תחום מילולי ולוגי
 2. תחום כמותי
 3. תחום צורני
 4. תחום אנגלית
 5. תחום זריזות ודיוק


תרגול של כל הנושאים, בזמן ובמקום שמתאימים לכם

 

ריאיון אישי

ריאיון עם מורים מצוות בית הספר, בהתאם למגמה שבה בחרו התלמידים.

קליק להכנה לראיון הקבלה לבתי ספר.

סדנת היכרות 

סדנה בת שלושה ימים, בתנאי פנימייה, שמאפשרת לתלמידים להתנסות באופי הלימוד ובפעילויות החברתיות שהתיכון מציע. ההשתתפות בסדנה כרוכה בתשלום.


למה חשוב להתכונן למבחנים הפסיכוטכניים?

המבחנים הפסיכוטכניים מזמנים לתלמידים התמודדויות חדשות ומאתגרות. ראשית, רבים מהנושאים שמופיעים במבחנים כלל לא נכללים בתוכנית הלימודים של משרד החינוך, ולכן כדאי מאוד להתנסות בהם לפני שניגשים למבחנים. כמו כן, הגבלת הזמן המחמירה במבחנים מותירה זמן מועט מאוד לכל שאלה (בחלק מהמקרים כחצי דקה בלבד). יש להביא בחשבון שבמבחן קרני, סימון התשובות על גבי דף נפרד גוזל זמן נוסף מהנבחנים.

כדי להתכונן לקצב המהיר של המבחנים ולדמות את התנאים שלהם, מומלץ לתרגל סימולציות מוגבלות בזמן - הן יסייעו לכם להגיע למבחנים מוכנים גם מבחינת נושאי הלימוד וגם מבחינת שיטות העבודה המתאימות.


על יאסא

תיכון יאסא נמצא ברשימת התיכונים המצטיינים בישראל. אחוזי הזכאים בו לבגרות בכלל, ולבגרות בהצטיינות בפרט, הם מהגבוהים בארץ. לצד תוכנית הלימודים המתקדמת, התיכון שם דגש רב על תרומה לקהילה - 100% מהתלמידים ביאסא זכאים לתעודת בגרות חברתית. הלימודים ביאסא נעשים בכיתות קטנות ותוך ליווי אישי של התלמידים. רבים מהמורים במקום מרצים גם באוניברסיטאות. יש לציין שהלימודים ביאסא כרוכים בתשלום שכר לימוד, אך 50% מהתלמידים מקבלים מלגה. 

חטיבת הביניים יאסא

בכל שנה מתקבלים לחטיבת הביניים עד 60 תלמידי כיתה ז'  - מתוכם מספר שווה של בנים ובנות, ושל תלמידים מירושלים ומיישובים אחרים. בחטיבה מוצעים לתלמידים שיעורי בחירה מגוונים, ממדעי הרוח ופילוסופיה ועד מדעי המוח ותכנות, וכן שיעורי חובה בנושאי חינוך מגדרי ומיני, תולדות המוזיקה וכו'. החטיבה אומנם לא מוגדרת כמוסד רשמי של האגף למחוננים ולמצטיינים, אבל כן נדרש מהמועמדים לגשת למבחן מחוננים. בדומה לתיכון, ייתכן שתתקבלו גם אם לא תעברו את המבחן בהצלחה. בנוסף, עורכים בחטיבה מבחני קבלה פנימיים בנושאי עברית וצורות, וראיון קבלה שנועד לסווג את התלמידים למסלולי הלימוד. הלימודים בחטיבה הם לא בתנאי פנימייה. 

טלפון למועמדים לתיכון - 026755154

טלפון למועמדים לחטיבה - 025418790

הדרך ליאסא מתחילה כאן ⇓

אפשר לעזור לך? סימן שאלה
אפשר לעזור לך?
או מלאו את הפרטים הבאים ונחזור אליכם בהקדם:
-
תודה שפנית אלינו!
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.
מעוניינים בפרטים נוספים?
צרו קשר

Vהשאירו פרטים או התקשרו: 03-5377361

-
תודה שפנית אלינו!
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.