איך מתקבלים לתיכון יאסא?

מאז שהוקם ב-1990, תיכון יאסא שומר על המוניטין שלו כתיכון איכותי בעל רשימת המתנה ארוכה. הלימודים בתיכון מיועדים לתלמידים מחוננים ומצטיינים מכל מגזרי החברה הישראלית, שרוצים להתפתח בתחומי המדעים, המוזיקה, האומנות הפלסטית ומדעי הרוח. חשוב לציין שהלימודים נערכים בתנאי פנימייה (למעט עבור מספר קטן של תלמידים מאזור ירושלים). 

בכל שנה מתקבלים לכיתה י' עד 100 תלמידים בלבד. כדי להימנות עם התלמידים האלה, יש לעבור 3 שלבי מיון:

מבחני כניסה

המועמדים ליאסא יתבקשו לגשת ל-3 מבחני כניסה. המבחן המרכזי שבהם הוא מבחן קרני למחוננים, מבחן פסיכוטכני שמבוצע מטעם האגף למחוננים ולמצטיינים במשרד החינוך.  מבחן זה הוא חלק מתהליך הקבלה של כל בתי הספר, הכיתות והתוכניות המיוחדות של משרד החינוך למחוננים ולמצטיינים. כלומר, תוצאות המבחן יוכלו לשמש אתכם גם אם תרצו לנסות להתקבל לבתי ספר אחרים למחוננים.

המבחן עצמו אורך שעתיים וכולל כ-100 שאלות במספר תחומים: תחום מילולי ולוגי, שנועד לבחון את כישורי השפה ואת יכולות ההסקה שלכם; תחום כמותי, שבו ייבחנו המיומנויות המתמטיות שלכם; ותחום צורני, אשר יבחן את יכולתכם לזהות חוקיות צורנית.

לצד מבחן קרני למחוננים, המועמדים לתיכון יאסא יזומנו גם לשאלון ביוגרפי ולמבחני מגמות (מגמת מדעי הרוח - מבחנים בהבנת הנקרא; מגמת מדעים - מבחנים בחשיבה מתמטית).

ריאיון אישי

ריאיון עם מורים מצוות בית הספר, בהתאם למגמה שבה בחרו התלמידים.

סדנת היכרות 

סדנה בת 3 ימים, בתנאי פנימייה, שמאפשרת לתלמידים להתנסות באופי הלימוד ובפעילויות החברתיות שהתיכון מציע. ההשתתפות בסדנה כרוכה בתשלום.

 מבחן קרני למחוננים נדרש רק לתיכון יאסא ולא לחטיבת הביניים יאסא. אפשר לקרוא עוד על החטיבה כאן


מבחן קרני למחוננים - למה חשוב להתכונן אליו?

מבחן קרני למחוננים מזמן לתלמידים התמודדויות חדשות ומאתגרות. ראשית, רבים מהנושאים שיופיעו במבחן כלל לא נכללים בתוכנית הלימודים של משרד החינוך, ולכן כדאי מאוד להתנסות בהם לפני שניגשים למבחן. כמו כן, הגבלת הזמן המחמירה במבחן מותירה זמן מועט מאוד לכל שאלה (בחלק מהמקרים כחצי דקה בלבד). יש להביא בחשבון שגם סימון התשובות על גבי דף נפרד, כנדרש במבחן, גוזל זמן נוסף מהנבחנים.

כדי להתכונן לקצב המהיר של המבחן ולדמות את התנאים שלו, מומלץ לתרגל סימולציות מוגבלות בזמן - הן יסייעו לכם להגיע למבחן מוכנים הן מבחינת נושאי הלימוד והן מבחינת שיטות העבודה המתאימות.


למדו להתמודד עם כל האתגרים


על יאסא

תיכון יאסא נמצא ברשימת התיכונים המצטיינים בישראל. אחוזי הזכאים בו לבגרות בכלל, ולבגרות בהצטיינות בפרט, הם מהגבוהים בארץ. לצד תוכנית הלימודים המתקדמת, התיכון שם דגש רב על תרומה לקהילה - 100% מהתלמידים ביאסא זכאים לתעודת בגרות חברתית. הלימודים ביאסא נעשים בכיתות קטנות ותוך ליווי אישי של התלמידים. רבים מהמורים במקום מרצים גם באוניברסיטאות. חשוב לציין שהלימודים ביאסא כרוכים בתשלום שכר לימוד, אך 50% מהתלמידים מקבלים מלגה. 

כתובת וטלפון ליצירת קשר עם תיכון יאסא: קוליץ 1 ירושלים, 02-6755111, קו ישיר למועמדים: 1800-200-838

חטיבת הביניים יאסא

חטיבת הביניים הוקמה ב-2017, ובכל שנה מתקבלים אליה עד 60 תלמידי כיתה ז'  - מתוכם מספר שווה של בנים ובנות, ושל תלמידים מירושלים ומיישובים אחרים. בחטיבה מוצעים לתלמידים שיעורי בחירה רבים ומגוונים, ממדעי הרוח ופילוסופיה ועד מדעי המוח ותכנות, וכן שיעורי חובה בנושאי חינוך מגדרי ומיני, תולדות המוזיקה וכו'. בשונה מהתיכון, הלימודים בחטיבה הם לא בתנאי פנימייה. כמו כן, החטיבה לא מוגדרת כמוסד רשמי של האגף למחוננים ולמצטיינים, ולכן לא צריך לעבור מבחן קרני למחוננים כדי להתקבל אליה. תהליך הקבלה לחטיבה מורכב ממפגשים קבוצתיים שבהם יינתנו לתלמידים משימות חברתיות שונות, וכן מסדרת מבדקים קצרים הבוחנים הבנת הנקרא בעברית ובאנגלית. 

 

אפשר לעזור לך? סימן שאלה
אפשר לעזור לך?
או מלאו את הפרטים הבאים ונחזור אליכם בהקדם:
-
תודה שפנית אלינו!
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.
מעוניינים בפרטים נוספים?
צרו קשר

Vהשאירו פרטים או התקשרו: 03-5377361

-
תודה שפנית אלינו!
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.