כוכב מלא כוכב מלא כוכב מלא כוכב מלא כוכב חצי מלא
(12) קראו עוד

שימו לב - החל משנת 2022 תלמידי כיתות ג' יידרשו להיבחן רק במבחן שלב ב' במבחני המחוננים

איך ערכת ההכנה אונליין תסייע לילדיכם להתכונן למבחן?

    • היא תעזור להם להתנסות בתנאי המבחן טרם המבחן האמיתי – מרבית תלמידי כיתה ב' לא התנסו במבחנים מעולם, וודאי שלא במענה על שאלות רב-ברירה. כדי שהילדים לא יתמודדו עם סיטואציית הבחינה ועם שאלות מסוג זה לראשונה בחייהם ביום המבחן עצמו, כללנו בערכת ההכנה שלנו סימולציות מלאות של המבחן הניתנות להדפסה בדיוק כמו במבחן האמיתי, שיעניקו לילדיכם התנסות מלאה בתנאי המבחן בסביבת הבית השקטה והתומכת. 
    • היא תרגיל אותם לעבודה בהגבלת זמן – שלב א' של מבחן המחוננים יציג לפני הילדים מספר רב של שאלות שעליהן יש לענות בפרק זמן כולל של 40 דקות. כלומר, הגבלת הזמן תחייב את הילדים לעבוד במהירות וביעילות, ובשונה לחלוטין מאופן העבודה שאליו הורגלו בכיתות א' ו-ב'. ערכת ההכנה שלנו כוללת תרגול וסימולציות המדמות את הגבלת הזמן הנתונה במבחן האמיתי, כך שהילדים יוכלו להתנסות במסגרת הזמן הזו, ולתרגל את מיומנויות המענה המהיר שלהם טרם יום המבחן.
    • היא תחשוף אותם לרמת המורכבות של השאלות במבחן – כדי להצליח במבחן המחוננים, יידרשו ילדיכם ליישם אסטרטגיות חשיבה גבוהות בהשוואה לאלו הנדרשות ללימודים בבית הספר. כך למשל, כדי לענות על שאלות הבנת הנקרא, יצטרכו הילדים להפגין יכולות השוואה והסקה. ערכת ההכנה שלנו כוללת הסברים מפורטים שנועדו להכין את הילדים להתמודדות עם סוגי השאלות הללו.
    • היא תתרום לסיכוי של ילדיכם לבלוט ולהצליח– ההצלחה במבחן המחוננים היא לא אבסולטית אלא יחסית להישגי שאר הנבחנים. משום כך, כל סוג של היכרות מוקדמת עם נושאי המבחן ועם מבני השאלות שבו יתרמו להגברת הסיכוי של ילדיכם להצליח במבחן ביחס לאחרים שהגיעו ללא ידיעה בנוגע למה שמצפה להם, וללא היכרות מוקדמת עם החומר.
    • היא תעניק להם חוויית למידה מגוונת ומעניינת - לצד מאות התרגילים הכלולים בפרק הכמותי של ערכת ההכנה, ולצד ההסברים המפורטים הכלולים בה, מציעה הערכה משחקים אינטראקטיביים שנועדו לספק לילדים חוויית למידה מהנה - "אלופי המספרים" - משחק חשבון מאתגר הכולל אין-סוף תרגילים לשיפור מיומנות הפתרון המהיר, ו"כוכבי המילים" - משחק מילים חווייתי להרחבת אוצר המילים.

 רוצים להתנסות במשחק "כוכבי המילים"? לחצו כאן והתחילו לשחק!


"אלופי המספרים" - משחק מאתגר לשיפור השליטה בארבע פעולות חשבון

Play

מהם מבחני פיתוח החשיבה?

מבחני פיתוח החשיבה הם משחקי חשיבה כמותיים, מילוליים, ויזואליים וצורניים, המבוססים על סוגי שאלות הנפוצים במבחני אינטליגנציה בארצות הברית, כגון השלמת צורות, יוצא דופן, אנלוגיות ומשפטים מבולבלים.

השאלות במבחני פיתוח החשיבה שונות משאלות ההכנה למבחן המחוננים, והן נועדו להעשיר את הילדים בתרגול מהנה ונוסף לזה הדרוש למבחן. שאלות מסוג זה מפתחות את החשיבה, ומעודדות מיומנויות חשיבה יצירתית, גמישות מחשבתית, הסקה מהכלל אל הפרט ועוד. מיומנויות אלו מעשירות את העולם המנטלי של הילדים בכלל, ומסייעות להם בפתרון שאלות מסוגים שונים בפרט.

אפשר לעזור לך? סימן שאלה
אפשר לעזור לך?
או מלאו את הפרטים הבאים ונחזור אליכם בהקדם:
-
תודה שפנית אלינו!
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.
מעוניינים בפרטים נוספים?
צרו קשר

Vהשאירו פרטים או התקשרו: 03-5377361

-
תודה שפנית אלינו!
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.