ההכנות המובילות שלנו למיונים במכון אחד לאחד

 • הכנה לתפקידי ניהול - ערכת אונליין ממוקדת למבחנים הפסיכוטכניים של מועמדים לתפקידי ניהול. בעזרת הערכה תוכלו לשפר בזמן קצר (אנחנו יודעים שאתם עסוקים) את המיומנויות הדרושות להצלחה במבחנים.
 • הכנה לתפקידים כלליים - אם לא מצאתם בהכנות שלנו את התפקיד הספציפי שאתם מתמיינים אליו, הערכה הזאת תסדר אתכם - יש בה את כל סוגי המבחנים הפסיכוטכניים שאפשר לפגוש במיונים של אחד לאחד.
 • הכנה למהנדסים, לטכנאים ולתפקידי תוכנה - המבחנים הפסיכוטכניים של תפקידים אלו הם ברמה גבוהה במיוחד, אבל עם ערכת האונליין שלנו תחדדו את כל הכישורים האנליטיים שהולכים להיבדק בהם.
 • הכנה למיונים לתפקידים ניהוליים למהנדסים ובבנקים - הכנה ייעודית למהנדסים שרוצים להיות מנהלים או לעובדים בבנק שמועמדים לתפקידי ניהול, שמותאמת בדיוק לשאלות ולדרגת הקושי של המבחנים הפסיכוטכניים באחד לאחד.
 • הכנה לתפקידים טכניים בתעשייה האווירית - התעשייה האווירית משתמשת בשירותים של מכון אחד לאחד למיון עובדים. עם הערכה שלנו תמצאו בקלות את הדרך שלכם למשרה יציבה ומעניינת בתע"א.
 • הכנה לתפקידי מורשה חתימה - כן כן, גם למתמיינים לתפקיד מורשה חתימה, ניהול מחלקה או ניהול מדור יש לנו הכנה - ערכת אונליין מקיפה לקראת כל המבחנים הפסיכוטכניים שתעברו במיונים.
 • הכנה למבחן דואר נכנס - ככל הנראה, לא יצא לכם להתנסות במבחן כזה בעבר, אבל אם אתם מועמדים לתפקידי ניהול - הרגע שלכם הגיע. ההכנה שלנו היא מה שאתם צריכים כדי להגיע למבחן במוכנות שיא.

⇐ לא מצאתם את התפקיד שאתם מתמיינים אליו? אל דאגה, יש לנו עוד הכנות ממש כאן


איך ייראו המיונים שלכם במכון אחד לאחד? 

כמו בהרבה מקומות כיום, המיונים במכון אחד לאחד יכולים להתבצע באופן פרונטלי באחד מסניפי המכון או באופן מקוון מהבית (בזימון שתקבלו יהיה כתוב לכם איך ואיפה אתם נבחנים). עבור מועמדים שנבחנים במכון, המיונים יתבצעו בצורה מרוכזת ביום אחד, בדרך כלל בין השעות 16:00-8:00, ואצל מועמדים שנבחנים מהבית המיונים יתפרסו על פני כמה ימים. בשני המקרים, אגב, תצטרכו להציג תעודת זהות בתחילת המבחנים (נבחנים מהבית יתבקשו גם להעלות תמונת פספורט שלהם).

מבחני המיון עצמם משתנים בהתאם לתפקיד ולחברה שמתמיינים אליהם (לצורך העניין, מועמד לתפקיד לא ניהולי לא ייבחן במבחן דואר נכנס), ומותאמים לפלטפורמה שבה נערכים המבחנים (תופתעו, אבל גם דינמיקה קבוצתית אפשר לעשות בזום). אלו המבחנים שצפויים לכם:

 

מבחנים פסיכוטכניים - המבחנים הפסיכוטכניים אורכים בין שעה וחצי לשעתיים, והם נערכים באמצעות מערכת מבחנים של מכון פסיפס. בדרך כלל, השאלות במבחנים הפסיכוטכניים הם בנושאים כמותיים, מילוליים, צורניים וכד', ולכל פרק בהם יש הגבלת זמן. ייתכן שהמבחנים, או חלקים מהם, יהיו

אדפטיביים

המבחנים אדפטיביים מתחילים מרמת קושי בינונית, ובהתאם למענה שלכם הרמה עולה או יורדת. ככל שהשאלות שאתם מקבלים קשות יותר, זה אומר שהפוטנציאל שלכם לציון גבוה גדל.

- ולרוב הפרקים האדפטיביים יהיו אלו שהכי רלוונטיים לתפקיד שאתם מתמיינים אליו. במקרים כאלו הגבלת הזמן תהיה לכל שאלה ולא לכל פרק, ותשתנה בהתאם לרמת הקושי של השאלה. לנבחנים מהבית יהיו כמה ימים להשלים את המבחנים הפסיכוטכניים. קליק כאן לשאלות לדוגמה מהמבחנים הפסיכוטכניים.

 

מבחן אמינות - מבחן שמעריך מדדים של יושרה ואמינות במספר תחומים (מוסר עבודה, יחסים בין-אישיים, רישום פלילי, צריכת סמים ועוד). המבחן נועד לסייע למעסיקים לאתר אצל מועמדים נטיות אישיות ודפוסי התנהגות שעלולים לפגוע בתפקוד שלהם בעבודה ואף להשפיע לרעה על הארגון כולו. במבחן תתבקשו לדרג את מידת ההסכמה שלכם עם סדרה של היגדים, ותוך כדי אתם גם עשויים לקבל התראות מלחיצות בסגנון "המענה שלך איטי מדי", "התשובות שלך מצביעות על רמת אמינות נמוכה" וכן הלאה.

 

מבחני אישיות - מבחנים אלו נמשכים כשעה וחצי, ומתחלקים לכמה סוגים (לתפקידים שונים יש הרכב מבחנים שונה): יש מבחן השלמת משפטים, מבחן אישיות ממוחשב שבנוי משאלות אמריקאיות, מבחן פתוח שתתבקשו לכתוב בו את סיפור החיים שלכם ועוד. לנבחנים מהבית יהיו אך ורק מבחנים ממוחשבים, ולנבחנים מהמכון יהיו גם מבחנים ממוחשבים וגם מבחנים בכתב.

 

דינמיקה קבוצתית - מבחן הדינמיקה נמשך כשעה ונערך בקבוצה של שישה עד שמונה אנשים (הקבוצות עשויות להיות מורכבות מאנשים שמתמיינים לחברות ולתפקידים שונים). במהלך המבחן תקבלו משימות אישיות וקבוצתיות, שמטרתן היא לבחון את היכולת שלכם לעבוד בצוות, להוביל ולהנהיג אבל גם לתת מקום לאחרים בקבוצה, לחשוב על פתרונות יצירתיים, להתמודד עם קונפליקטים בתוך הקבוצה ועוד. 

 

ריאיון אישי - הריאיון אורך לרוב בין חצי שעה לשעה, ונערך מול פסיכולוג או פסיכולוגית של מכון אחד לאחד. במהלך הריאיון תישאלו שאלות אישיות ותעסוקתיות - למשל, על האיכויות שלכם כעובדים, היכולת שלכם להתמודד עם משברים ועם לחץ, הניסיון המקצועי שלכם וכו'. בתפקידים שדורשים רמת אנגלית טובה ייתכן שחלק מהריאיון (חמש עד עשר דקות) ייערך באנגלית.

 

מבחן דואר נכנס - מבחן זה אורך בין חצי שעה לשעה, והוא מיועד רק למועמדים לתפקידי ניהול או לתפקידים עם פוטנציאל ניהולי. המבחן מדמה יום עבודה עמוס בתפקיד, ומשמש לבדיקת יכולות ניהוליות כמו התמודדות עם משימות רבות באותו הזמן, ניהול סדר עדיפויות וקבלת החלטות בתנאי לחץ, סמכותיות ואסרטיביות לצד מתן דוגמה אישית, עבודה בצורה מסודרת ומאורגנת ועוד.  


שאלות לדוגמא מהמבחנים הפסיכוטכניים

סדרות

מצאו את המספר החסר בסדרה:

? | 4 | 12 | 6 | 10 | 8

תשובה נכונה
תשובה לא נכונה

 

אבל למה?

בסדרה זו מתבצעות פעולות חיבור וחיבור לסירוגין. ההפרשים (כלומר החוקיות) יוצרים בעצמם סדרה שגדלה ב-2 בכל פעם:

10 = 2 + 8

6 = 4 - 10

12 = 6 + 6

4 = 8 - 12

14 = 4 + 10

אנלוגיות

מצאו את צמד המילים שמקיים את אותו הקשר הלוגי כמו הצמד הנתון:

 כלי רכב : אופנוע

תשובה נכונה
תשובה לא נכונה

 

אבל למה?

 אופנוע הוא סוג של כלי רכב, כפי שחולצה היא סוג של בגד. 

אנגלית

בחרו בתשובה המתאימה ביותר להשלמת המשפט הבא:

While driving in fog, it is recommended to use low beam lights, since the light from the high beams can be ____ back by thick fog ​

תשובה נכונה
תשובה לא נכונה

 

אבל למה?

נתחיל בתרגום של השאלה ושל התשובות:

בזמן נהיגה בערפל, מומלץ להשתמש באורות נמוכים, מכיוון שהאורות הגבוהים יכולים ___ בחזרה על ידי ערפל סמיך.

 1. להשתקף
 2. לשוט/להפליג
 3. להתקפל
 4. להיות מוטרדים

הרמז התוכני בשאלה הוא המילה light |(אור). כך אפשר להבין שהתשובה הנכונה היא פעולה שקשורה לאור. התשובה היחידה שעונה על קריטריון זה היא תשובה מספר 1 - הרי לא ניתן להשיט אור (תשובה 2), לקפל אור (תשובה 3) או להפריע לאור (תשובה 4).

שטיחים

מצאו את החלק החסר בציור:

פתרון שאלה לדוגמא, מבחן פסיכוטכני מכון אחד לאחד, מטריצות

 

 

תשובה נכונה
תשובה לא נכונה

 

אבל למה?

כדי לזהות את החלק החסר נחפש אלמנטים בולטים המופיעים בשטיח, שבהכרח יופיעו בתשובה הנכונה. מהתבוננות בתמונה המלאה אפשר לראות שבחלק החסר יופיעו שלושה קווים אלכסונים ומקבילים העוברים מהצד השמאלי העליון אל הצד הימני התחתון. נוסף על כך, יופיעו חלקי המעוינים החתוכים המופיעים גם בתמונה המלאה. כפי שניתן לראות, בתשובה מספר 4 האלמנטים האלה מופיעים.

 

עוד המון שאלות לתרגול מחכות לכם כאן ⇓


קצת על מכון אחד לאחד (לשעבר איי.קיי.טי אבחון והערכה)

מכון אחד לאחד מספק שירותים של אבחון ומיון עובדים לחברות שונות במשק. בין לקוחות המכון אפשר למנות את בנק לאומי, ישראכרט, הפניקס, אל על, אלקטרה, מכון ויצמן למדע ועוד. באחד לאחד שמים דגש על התאמת מבחני המיון לאוכלוסיות שונות (באמצעות תרגום מבחנים, למשל) כדי שלכל המועמדים יהיה סיכוי שווה להתקבל לתפקיד. למכון סניף בבני ברק וסניף באר שבע, אבל בהרבה מקרים המבחנים נערכים בצורה מקוונת מבית המועמדים.

 

אפשר לעזור לך? סימן שאלה
אפשר לעזור לך?
או מלאו את הפרטים הבאים ונחזור אליכם בהקדם:
-
תודה שפנית אלינו!
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.
מעוניינים בפרטים נוספים?
צרו קשר

Vהשאירו פרטים או התקשרו: 03-5377361

-
תודה שפנית אלינו!
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.