מכון נועם כאן על מנת לעזור לילדכם להתכונן ולהגיע מוכנים למבחני הקבלה לתוכניות מחוננים ומצטיינים! ערכות ההכנה שלנו נכתבו על ידי אנשי מקצוע מתחומי החינוך והפסיכולוגיה, כך שיבטיחו הכנה מקצועית ומותאמת לדרישות מכוני המיון.

כמו כן, הכנו עבורכם מידע חשוב ומעשיר על סוגי המבחנים השונים, מכוני האבחון והתוכניות המיוחדות למחוננים ולמצטיינים.

ערכת ההכנה של מכון נועם כוללת:

  • כלים אינטראקטיביים לצד התרגול, לפיתוח יכולות החשיבה.
  • מאות שאלות מותאמות לרמת המבחן ולסוגי השאלות בו, אשר מתעדכנות באופן שוטף על ידי צוות הפיתוח של מכון נועם.
  • הסברים מלאים ומפורטים, המציגים את דרך הפתרון וכן אסטרטגיות לפתרון המתאימות לילדים – עבודה מתוך הקשר, פסילת מסיחים ועוד.

הורים ותלמידים שרכשו את ערכת ההכנה שלנו בשנת הלימודים הקודמת דיווחו על שביעות רצון רבה ועל אחוזי הצלחה גבוהים. מאות לקוחות מרוצים מעידים שההכנה במכון נועם מסייעת לילדים לגשת למבחן כשהם רגועים ובטוחים ביכולותיהם.


יתרונות ערכת ההכנה למחוננים של מכון נועם

  • מכון נועם הוא המכון הוותיק והגדול ביותר בישראל להכנה למבחני מיון, עם ניסיון של למעלה מ-25 שנה בהכנה למבחנים פסיכוטכניים.
  • ערכת ההכנה למבחני המחוננים נכתבה על ידי אנשי מקצוע בעלי ניסיון רב בחינוך ובפסיכולוגיה.
  • בקרת איכות קפדנית - עריכת הלשון לערכות נעשתה בשיתופה של ד"ר אביבה קרינסקי.
  • תרגול אונליין, המאפשר לתרגל בכל מקום ובכל זמן מכל דפדפן, מחשב, סמארטפון או טאבלט - 24/7.

"אתם פנטסטיים! זו כבר פעם שניה שאני משתמשת בערכה שלכם, ואני בטוחה שאיעזר בכם עוד הרבה בהמשך."

 

הכנה למבחן מחוננים,  ספטמבר 2018

מהם המבחנים לאיתור מחוננים?

בתי ספר ותוכניות מיוחדות למחוננים הופכים יותר ויותר שכיחים ברחבי הארץ. הלימודים במסגרות אלו מאתגרים מאוד, ומאופיינים בקצב למידה מהיר, בהיקף חומרים רחב מהרגיל ובהעמקת יתר בתוכנית הלימוד. כדי לאתר את התלמידים שיוכלו לעמוד בדרישות הלימוד הגבוהות והלא שגרתיות בתוכניות ובבתי ספר אלו נערכים מבחני האיתור. 

קיימים כמה סוגים של מבחני קבלה למוסדות של מחוננים, וכמו כן יש מספר רב של תוכניות מיוחדות למחוננים בכל הגילים, ולכל אחת מהן מבחן משלה. רמתם של כל המבחנים גבוהה מרמתם של המבחנים בבתי הספר, ולכן מומלץ להקדיש זמן ראוי להכנה. מכון נועם מציע ערכות הכנה מעודכנות ומותאמות למבחנים הנערכים במכון סאלד ובמכון קרני ולמבחני הכניסה לתוכניות מיוחדות.


מדוע חשוב לאתר מחוננות?

 • אמת מידה אובייקטיבית ומדידה - הורים רבים מאמינים כי היכולות הקוגניטיביות של ילדיהם גבוהות מאלו של מרבית בני גילם, ומבחני המחוננים מספקים מדד אובייקטיבי להערכת הילד בהשוואה לילדים אחרים בני גילו. כך למשל, כדי לעבור את שלב א' במיונים למחוננים, על הילד להיות ב-15 האחוזונים העליונים באוכלוסייה, וכדי לעבור את שלב ב' עליו להיכלל ב-3-1.5 האחוזונים העליונים באוכלוסייה.
 • טיפוח כישרונותתוכניות העשרה למחוננים מסייעות לטפח את יכולותיו של הילד מהר מכפי היו מתפתחות אילו היה ממשיך ללמוד בכיתתו הרגילה. נוסף על כך, אבחון של ילד כמחונן מסייע לזהות לקויות למידה וחולשות בשלב מוקדם ולטפל בהם ביעילות.

מיתוסים נפוצים לגבי ילדים מחוננים

טענה: ילדים מחוננים מוכשרים בצורה בלתי רגילה ולא צריכים את תוכניות הטיפוח.

האמת: לא נכון. האם הייתם מייעצים לכריסטיאנו רונאלדו לשחק כדורגל רק עם בני גילו מהשכונה? ודאי שלא. אפילו כישרונות מלידה זקוקים למסגרות מקצועיות ומאתגרות כדי לפרוח. ילדים מחוננים עלולים להשתעמם ולסבול מהיעדר מוטיבציה אם לא יאותגרו.

טענה: תוכניות הטיפוח פוגעות חברתית בילדים מחוננים ומבודדות אותם.

האמת: לא נכון. מרבית ההורים מעוניינים שילדיהם יהיו מאושרים, ונמצא שילדים מחוננים לרוב מאושרים יותר בחברת תלמידים בעלי רמה אינטלקטואלית דומה לשלהם, מאשר בחברת תלמידים רגילים, שלא תמיד מצליחים לעמוד בציפיותיהם האינטלקטואליות ולעיתים אף שמים אותם ללעג ומדביקים להם שלל כינויים "מחמיאים", כגון חנונים, חננות וכדומה.

טענה: תוכניות הטיפוח למחוננים הן תובעניות ויוצרות עומס מיותר.

האמת: לא נכון. בתוכניות הטיפוח הילדים המחוננים ממשיכים ללמוד בבית הספר שלהם, ומגיעים למרכזי המחוננים פעם בשבוע בשעות הבוקר. אומנם הדרישות בתוכניות אלו גבוהות מן הרגיל, אך הן מותאמות לרמתם הגבוהה של התלמידים המשתתפים בהן.


הכנה למבחני מכון סאלד

מכון סאלד הוקם בשת 1941 ע"י הנייריטה סאלד, מחנכת ופעילה ציונית. המכון עוסק בכתיבה והעברה של מבחנים שונים עבור משרד החינוך ועבור מוסדות נוספים. מכון סאלד אחראי על כתיבתם של מבחני הבגרות במקצועות העיוניים וכן על כתיבת והעברת מבחן איתור המחוננים מטעם משרד החינוך מידי שנה. המבחן נערך בבתי ספר בכל רחבי הארץ לכיתות ב'-ג'. תרגול מוקדם מוריד את הלחץ מהמבחן ומשפר את התוצאות. מכון נועם מציע תרגול אונליין המותאם למבחנים אלו, המתבצע במערכת הזמינה למשתמש 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע. מבחן שלב ב' יערך בחודשי ינואר עד אפריל 2019. הודעה על תאריך מדויק ניתנת רק כשבועיים לפני המבחן, ולכן מומלץ לא לחכות ולהתחיל להתכונן כבר מעכשיו!

← למידע וערכות תרגול למכון סאלד


הכנה למבחני מכון קרני

מכון קרני הינו הגוף העיקרי שבוחן תלמידים בכיתות ד'-י' לקבלה לבתי ספר, בתי ספר יחודיים, כיתת מופת, כיתת מדעים וכיתות מחוננים.

המכון עורך את מבחנים אלו בבתי הספר ברחבי הארץ, או לחילופין במכון עצמו הנמצא בכפר סבא.

המבחנים שעוברים התלמידים כוללים נושאים מילוליים, כמותיים, צורות, מבחנים טכניים ואנגלית. במרבית המקרים, ציוני התלמידים בבחינה זו, הינם אלו שקובעים את הקבלה לתוכנית / כיתה / בית הספר. כמו כן, לרוב אין מועדי ב' במבחני מכון קרני. לכן, מומלץ מאוד להגיע מוכנים לבחינת הקבלה, לאחר תרגול והיכרות עם החומר, על מנת למצות את מלוא היכולות ולהצליח.  

← למידע וערכות תרגול למכון קרני


הכנה לתוכניות מיוחדות למחוננים ומצטיינים

קיים מגוון רב של תוכניות שונות המיועדות לילדים שאותרו כמחוננים על ידי מכון סאלד או מכון קרני. תוכניות אלו נותנות לילד לפתח את כישוריו ויכולותיו מחוץ למסגרת הבית ספרית. בחלק מהתוכניות הקבלה תלויה בציון מבחן איתור המחוננים הארצי, המתקיים מידי שנה בכל הארץ לשכבות ב' וג', ובחלק מהן קיימים מבחני קבלה שונים היחודיים לכל תוכנית. מומלץ להתכונן למבחני הקבלה על מנת להוריד את הלחץ לקראת המבחן ולשפר את סיכויי ההצלחה. ההכנות של מכון נועם עדכניות ומותאמות לכל תוכנית.

← למידע וערכות תרגול לתוכניות מיוחדות


הכנה למבחני מחוננים 2019-2018

שנת הלימודים 2019-2018 בפתח, ומכון נועם כאן כדי לעזור לילדכם להתכונן למבחני המחוננים. בעזרתנו ילדכם יגיע למבחן כאשר הוא מרגיש מוכן ובטוח בעצמו.

עזרו לילדכם להתחיל להתכונן עכשיו עם מינוי הפרימיום של מכון נועם! עם מינוי הפרימיום שלנו, תוכלו לגשת לעד שלוש ערכות הכנה לבתי ספר לבחירתכם ממאגר ערכות התרגול שלנו: מבחני מחוננים, מכון קרני, בר אילן, תוכניות העשרה לנוער ועוד. בעזרת המנוי תוכלו לגשת למבחני תרגול, סרטונים הסברתיים, דפי עזר, ודו"חות ציונים. הירשמו עכשיו על מנת לקבל גישה לערכות תרגול האונליין שלנו!

← רכשו מינוי עכשיו!


בתי ספר למחוננים

בארץ פועלים עשרות בתי ספר ומרכזי מחוננים, כחלק מתכניות העשרה לתלמידים מחוננים של משרד החינוך.

תיכון אוהל שם תיכון לאומנויות ירושלים תיכון אוסטרובסקי רעננה אורט כרמים כרמיאל
תיכון אחד העם פתח-תקווה תיכון אילון חולון גימנסיה ריאלית ראשון-לציון חט"ב דורות ראשון-לציון
חטיבת הנגיד הרצליה תיכון הראשונים הרצליה חטיבת השרון רעננה הכפר הירוק
ליאו בק חיפה תיכון ליד"ה ירושלים מקיף א' באר שבע מקיף ג' אשדוד
עירוני ד' תל אביב חט"ב שז"ר קרית אונו חט"ב שרת כפר-סבא ישיבת תורה ומדע
בי"ס אופק ירושלים אריקה לנדאו תל-אביב בי"ס יהל"ם קרית-אונו מרכז מדע ודעת
מרכז רון ורדי בי"ס רמ"ה רמת-השרון    
מעוניינים בפרטים נוספים?
צרו קשר

Vהשאירו פרטים או התקשרו: 03-5377361

-
loading..
הטופס נשלח בהצלחה. נציגינו ייצרו איתך קשר בקרוב.
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.