כוכב מלא כוכב מלא כוכב מלא כוכב מלא כוכב חצי מלא
(16) קראו עוד

מבחן אישיות ממוחשב - מה זה ולמה צריך להתכונן אליו? 

מבחן האישיות הממוחשב הוא אחד המבחנים הפופולריים ביותר במכוני המיון. במבחן יופיעו לפניכם מאות היגדים, הנוגעים לסגנון העבודה שלכם, לעמדות ולנטיות אישיות ועוד,  ואתם תתבקשו לציין את מידת ההסכמה שלכם עם כל אחד ואחד מהם (על פי רוב בסולם שבו חמש אפשרויות, החל ב"לא מסכים בכלל" וכלה ב"מסכים מאוד"). 

גם אם נראה לכם שאתם יודעים אילו תכונות נדרשות לתפקיד שאליו אתם מתמודדים, לא יהיה לכם פשוט לענות תשובות מתאימות, מכיוון שההיגדים במבחן מבלבלים ועמומים מאוד, ולא אחת קשה לקשר בין ההיגד לתכונה הנמדדת. בנוסף, המבחן כולל מאות היגדים, וקשה מאוד לשמור על עקביות במענה. דילמה נוספת שמתעוררת היא אם יש לדבוק במענה ניטרלי לאורך המבחן או לבחור גם באפשרויות שנמצאות בקצות הסקאלה.

כדי לא להשאיר את הדברים באוויר, הינה כמה דוגמאות שיכולות להמחיש את המורכבות: "לעיתים נדירות אני מרגיש/ה לא בנוח ליד אנשים אחרים" ; "אני חושב/ת שמרבית האנשים ינצלו אותך אם תיתן לזה פתח" ; "אני נוטה לעשות הערכות קפדניות ומחמירות"

אז איך מתכוננים למבחן האישיות הממוחשב?  

ערכת האונליין שלנו כוללת חומרי הדרכה תיאורטיים על מבחני אישיות נפוצים, ולצידם תרגול מעשי של מבחן אישיות ממוחשב באורך מלא. במבחן יופיעו לפניכם 240 היגדים, ובנוגע לכל אחד מהם יהיה עליכם לציין את מידת ההסכמה שלכם איתו. ההיגדים נוגעים לחמש תכונות־על - אחריות ומוסר, מוחצנות, פגיעות ללחץ, פתיחות לחוויה ואדיבות - שכל אחת מהן מורכבת מכמה תכונות. בסיום המבחן תקבלו דו"ח תוצאות שמפרט מה הציון שהשגתם בכל תכונה, איפה הציון שלכם עומד ביחס לטווח הציונים הרצוי בתפקיד שאתם מתמיינים אליו, ולאיזו תכונה מקושר כל היגד. 

המידע המופיע בדו"ח יאפשר לכם להבין כיצד לשפר את המענה שלכם, כך שהציונים שתקבלו יהיו בטווח הרצוי. לאחר מכן תוכלו לשוב ולתרגל את המבחן עד שתשיגו את התוצאה הנדרשת.

הגיעו מוכנים למבחני אישיות נוספים שמצפים לכם

מבחן אמינות ממוחשב

מבחן האמינות הממוחשב הוא אחד המבחנים היותר מאתגרים שתיתקלו בהם. במבחן יוצגו לפניכם יותר מ-100 שאלות והיגדים העוסקים בדפוסי התנהגות שעשויים להשפיע על התפקוד שלכם בעבודה, למשל יחס להימורים, שימוש בחומרים ממכרים, תקשורת בין-אישית עם קולגות ועוד. בסך הכול ההיגדים מקיפים 14 תחומים שנבדקים במבחן, ואתם תתבקשו לסמן את מידת ההסכמה שלכם עם כל אחד מהם. ההיגדים מנוסחים באופן מבלבל, כך שפעמים רבות לא יהיה לכם ברור מה הם נועדו לבדוק. מה גם שלאורך המבחן עלולות להופיע על המסך התראות שמטרתן להפעיל עליכם לחץ, למשל "התגלתה סתירה בתשובות שלך", "זמן המענה שלך איטי מהממוצע" וכו'. 

ערכת ההכנה אונליין שלנו משלבת בין הסברים וחומר תיאורטי על מבחן האמינות הממוחשב ובין מבחנים מעשיים. בחלק התיאורטי תוכלו ללמוד על 14 התחומים הנבדקים במבחן האמינות (יחס לשוחד ולגניבה, התנהלות מוסרית בעבודה ועוד) ועל הרציונל העומד מאחורי המבחן. בחלק המעשי תוכלו להתנסות גם בשלוש סימולציות מלאות של המבחן - בכל אחת 168-144 שאלות - וגם בתרגול ממוקד, כלומר ביחידות תרגול המחולקות לפי התחומים הנבדקים במבחן. בסוף יחידות התרגול והסימולציות תקבלו דו"ח תוצאות עם ציון והנחיות לשיפור המענה בהתאם לתחום הנבדק. 

מעוניינים? סמנו את ההכנה ב-✔ בתיבת המכירה  

הדרכה אישית לכלל מבחני האישיות 

מלבד מבחן האישיות הממוחשב ומבחן האמינות הממוחשב, צפויים לכם עוד כמה מבחני אישיות ביום המיון, ובהם שאלון ביוגרפי, מבחן השלמת משפטים ומבחן תיאור תמונות (לפירוט על המבחנים גללו מטה). 

ההדרכה האישית שלנו תאפשר לכם להיחשף לכל מבחני האישיות הצפויים לכם ביום המיון, ולקבל על כל אחד ואחד מהם משוב אישי מפורט ממדריך מקצועי.

ההכנה כוללת ערכת אונליין מקיפה לכל מבחני האישיות, שבה תמצאו שאלונים ומבחנים כגון שאלון ביוגרפי, מבחן אישיות ממוחשב, מבחן אמינות ממוחשב* ועוד. לפני ההדרכה תתבקשו לענות על כל השאלונים באופן מקוון. תוכלו לעשות זאת בזמנכם החופשי, וכשתסיימו תשובותיכם יישלחו למדריך או למדריכה שייפגשו איתכם. 

ההדרכה האישית תתקיים בזום או באופן פרונטלי, לבחירתכם, ומשכה כשעה. במהלך ההדרכה תקבלו הסבר על סוגי המבחנים השונים, וכמובן גם משוב מפורט על הביצועים שלכם במבחנים האישיותיים. המדריך או המדריכה יסייעו לכם לשפר את המענה שלכם, כך שיתאים בצורה הטובה ביותר לתפקיד ולארגון שאליהם אתם מיועדים. בנוסף, בזמן ההדרכה תוכלו להעלות שאלות שצצו אצלכם במהלך ביצוע המבחנים.

*שימו : ערכת ההכנה למבחן האמינות הממוחשב כלולה בהכנה זו. 

מעוניינים? סמנו את ההכנה ב-✔ בתיבת המכירה   

 מידע על מבחני אישיות נוספים

שאלון ביוגרפי

בשאלון הביוגרפי תתבקשו לענות על שאלות הנוגעות לתכונות האישיות שלכם, ההשכלה שלכם, הניסיון המקצועי, וכן על שאלות שנוגעות לתפקיד שאתם מועמדים אליו. בשאלון צפויות להיות גם שאלות העוסקות בסגנון העבודה שלכם ובשאיפות שלכם לעתיד. בחלק מן המקרים המענה שלכם יוגבל במספר תווים או מילים, וכדי לענות על שאלות אלו בצורה מספקת תצטרכו למקד את התשובות שלכם ולהתאים אותן לתפקיד שאליו אתם מיועדים.

השלמת משפטים

במבחן זה יוצגו לכם משפטים, שחלקם הראשון יהיה נתון לכם, ואת חלקם השני תצטרכו להשלים בעצמכם. המטרה של המבחן היא להראות לבוחנים, באמצעות הבחירות שלכם להשלמת המשפטים, איך אתם תופסים את עצמכם ואת הסביבה שלכם. בחלק מהמקרים המבחן נערך בהגבלת זמן, ואחת הדילמות המרכזיות בו היא איך נכון להשלים את המשפט - האם מילה אחת תספיק או שיש צורך במשפט שלם נוסף. 

מבחן תיאור תמונות (TAT)

במבחן זה יוצגו לפניכם תמונות ויהיה עליכם לתאר את המתרחש בהן, את עולמן הפנימי של הדמויות המופיעות בהן ועוד. המבחן מבקש לבדוק את הפרשנות האישית שלכם למצב המתואר בתמונה ואת האסוציאציות שהיא מעוררת בכם. הפער בין מה שהתמונה מציגה לבין איך שאנחנו רוצים להציג את עצמנו באמצעות תיאורה הוא אחד הקשיים המרכזיים במבחן זה.

 

אפשר לעזור לך? סימן שאלה
אפשר לעזור לך?
או מלאו את הפרטים הבאים ונחזור אליכם בהקדם:
-
תודה שפנית אלינו!
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.
מעוניינים בפרטים נוספים?
צרו קשר

Vהשאירו פרטים או התקשרו: 03-5377361

-
תודה שפנית אלינו!
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.