בחרו את ההכנה המתאימה לכם

ערכות ההכנה אונליין שלנו מותאמות למבחנים הנערכים ביום המיונים במכון פילת. בחרו את ההכנה המתאימה לתפקיד שאליו אתם מיועדים, ושפרו את סיכויי ההצלחה שלכם.

פילת - הכנה למורי נהיגה - ערכת הכנה המותאמת למבחנים שאתם עומדים לפגוש במיונים לקורס מורי נהיגה של משרד התחבורה.

פילת - הכנה לתפקידי ניהול - ערכת הכנה ממוקדת המותאמת למועמדים שאין להם הרבה זמן להתכונן למיונים, ומאפשרת בזמן קצר לשפר את היכולות ולהגיע למיומנות הנדרשת.

פילת – הכנה לתפקידים בשב"כ - ערכת הכנה ובה כל הסודות שצריך לדעת כדי לעבור בהצלחה את המבחנים האישיותיים, ולהשאיר רושם חיובי על הבוחנים.

פילת - הכנה לתפקידים טכניים ולמהנדסים - ערכת הכנה ייעודית שתעזור לכם לחדד את היכולות האנליטיות לקראת המבחנים שתעברו ביום המיונים. 

פילת – הכנה לתפקידים שונים - ערכת הכנה מקיפה במיוחד הכוללת את כל סוגי המבחנים הפסיכוטכניים שאתם עתידים לפגוש במכון פילת.

פילת - הכנה לתפקידי קצונה בשירות בתי הסוהר (שב"ס)  - ערכת הכנה המותאמת למבחני קצונה לתפקידים בכירים, שתעזור לכם לטפס בסולם הדרגות. 

פילת - הכנה לתפקידי שירות בבנקים - ערכת הכנה המותאמת למבחנים לתפקידי שירות כגון טלר, כספר, בנקול, בנקאי פרונטלי, בנקאי טלפוני ועוד.

פילת - הכנה למקצועות הרפואה במכבי שירותי בריאות- ערכת הכנה המותאמת למבחנים הנערכים לתפקידים רפואיים מקצועיים בקופת חולים מכבי.

פילת - הכנה לתפקידים מקצועיים בבנקים  - ערכת הכנה מקיפה למגוון תפקידים בבנקים - יועצים פיננסיים, דילרים, יועצי השקעות ועוד. 

פילת – הכנה לתפקידים פיננסיים - ערכת הכנה המותאמת לתפקידים פיננסיים שונים, שתעזור לכם לשמור על רמת ביצוע גבוהה במבחנים הפסיכוטכניים.

פילת - הכנה למהנדסים, טכנאים ותפקידי תוכנה ברפאל - ערכת הכנה שתעזור לכם לוודא שאתם שולטים בנושאים מכניים וטכניים הכלולים במבחני המיון לרפאל.

לא מצאתם את ההכנה שאתם מחפשים? אל תדאגו, יש לנו עוד מגוון הכנות למכון המיון פילת


שאלות לדוגמא עם הסברים מלאים

דוגמא 1 - לוגיקה

אם כל רופא הוא נאה או נדיב, אך אף פעם לא שניהם, על אף שיש נדיבים שהם נאים. איזה מהמשפטים הבאים סותר את הנאמר לעיל?

 1. כל רופא שהוא נאה אינו נדיב.
 2. קיימים אנשים שהם נאים וגם נדיבים.
 3. יש רופאים שאינם נאים או נדיבים.
 4. קיימים נדיבים שהם רופאים.

פתרון והסבר:

התשובה הנכונה היא (3).

זוהי שאלת היקשים. אנו נשאלים איזו מהאפשרויות סותרת את הנאמר בשאלה:

 • תשובה (1) שגויה: כל רופא שהוא נאה אינו נדיב - מצב זה תואם את נתוני השאלה ואינו סותר אותם, ולכן זו אינה התשובה.
 • תשובה (2) שגויה: קיימים אנשים שהם נאים וגם נדיבים - אפשרות זאת נכתבת בפירוש בנתוני השאלה ("על אף שיש נדיבים שהם נאים"), ולכן זו אינה התשובה.
 • תשובה (3) נכונה: יש רופאים שאינם נאים או נדיבים - נתון בשאלה כי כל רופא הוא נאה או נדיב, לכן מצב זה סותר את הנאמר בשאלה.
 • תשובה (4) שגויה: קיימים נדיבים שהם רופאים - בשאלה נאמר לנו שרופאים יכולים להיות נדיבים. לגבי נדיבים - לא נאמר לנו בשאלה אם הם יכולים להיות רופאים ובכל מקרה זה לא סותר את נתוני השאלה, ולכן זו אינה התשובה.

היחשפו לכל סוגי השאלות שבבחינה והגיעו מוכנים.


דוגמא 2 - צורות

לפניך סדרת צורות, בחר את הצורה המתאימה ביותר מבין הצורות שמשמאל על מנת להמשיך את הסדרה.

מבחן פילת לדוגמא

פתרון והסבר:

התשובה הנכונה היא (5).

סדרה זו מורכבת מריבועים המחולקים לארבעה ריבועים פנימיים, שבתוכם עיגול לבן וסימן +, המקיימים חוקיות תנועתית. במעבר מריבוע לריבוע, העיגול הלבן נע מקום אחד נגד כיוון השעון, וסימן ה + נע מקום אחד עם כיוון השעון. בהתאם לכך, במעבר מהאיבר הרביעי לאיבר החמישי החסר, העיגול הלבן ינוע מהפינה הימנית העליונה לפינה השמאלית העליונה וסימן ה + ינוע מהפינה השמאלית העליונה לפינה הימנית העליונה.


דוגמא 3 - סדרות

בחר בתשובה המתאימה להשלמת הסדרה:

מבחן פילת חינם
 1. 105
 2. 107
 3. 144
 4. 149

פתרון והסבר:

התשובה הנכונה היא (3).

הסדרה שלפנינו מכונה אצל המתמטיקאים טור פיבונצ'י.

בסדרה מסוג זה, כל איבר שווה לסכום שני האיברים שהופיעו לפניו בסדרה בצורה הבאה:

13 + 21 = 34

21 + 34 = 55

34 + 55 = 89

55 + 89 = 144

כפי שאפשר לראות, הפתרון לשאלות אינו תמיד ברור מאליו, וכדי להגיע אליו במסגרת הזמן העומד לרשותכם בבחינה, תצטרכו להפגין רמת שליטה גבוהה בחומר. 

כדי לספק את ההכנה המקיפה והטובה ביותר למבחן, פיתחנו ערכות הכנה מותאמות למבחני פילת, הכוללות מאות שאלות לתרגול, בליווי הסברים מלאים וטיפים לפתרון שנכתבו על ידי מחלקת המחקר והפיתוח שלנו.


מה כוללים המיונים במכון פילת?

יום מיונים מלא במכון פילת נמשך 7 עד 9 שעות, אך לא כל המועמדים יזומנו ליום מלא. מועמדים לתפקידים אשר אינם דורשים יום מיונים מלא, יזומנו ליום מיונים מקוצר, הכולל מספר מצומצם של מבחנים. יום המיונים במכון פילת כולל מילוי שאלונים ומעבר מבחנים אישיים וקבוצתיים הבוחנים יכולות קוגניטיביות ובין-אישיות:

  • מבחנים פסיכוטכניים - מבחנים אלו כוללים מבחנים ממוחשבים בנושאים הסקה כמותית, סדרות, צורות בשורה, זריזות ודיוק, לוגיקה והבנת הנקרא. מועמדים לתפקיד אשר דורש שליטה באנגלית ייבחנו גם בשפה זו.
   טיפ חשוב: הציון במבחנים הפסיכוטכניים מחושב אך ורק על פי מספר התשובות הנכונות שעניתם, ועל כן גם אם אינם בטוחים בנוגע לתשובה לשאלה מסוימת, מומלץ לנחש.
  • מבחן אמינות - מבחן שבוחן יושרה ואמינות במגוון רחב של תחומים (יחסים בין-אישיים, מוסר עבודה, נאמנות למקום העבודה). המבחן כולל היגדים ושאלות אישיות, שמטרתם היא לאתר נטיות ודפוסים לא רצויים, שעלולים לבוא לידי ביטוי במוסר עבודה נמוך, בשיעורי נשירה גבוהים, בפגיעה בארגון וכדומה. אף שמועמדים רבים מקילים ראש במבחן, הוא אינו נחשב למבחן קל - בשאלות רבות לא ברורה הכוונה המסתתרת מאחוריהן או כיצד יש לענות עליהן, וכמו כן, במהלך המבחן נעשה שימוש באמצעי הלחצה, אשר עלולים לערער את המועמד ולגרום לו לפקפק בתשובותיו. יש חשיבות רבה להיכרות מוקדמת עם מבנה המבחןועם דרך המענה המומלצת כדי להצליח בו.   
  • מבחני אישיות - מבחנים אלו עשויים לכלול כתיבת סיפור, השלמת משפטים, מילוי שאלוני אישיות ואמינות, ציור ציורים.
 • ריאיון אישי - ריאיון עם פסיכולוג, אשר נועד לבחון את מידת התאמתכם לתפקיד. בריאיון תישאלו על הניסיון התעסוקתי שלכם וכן תתבקשו להסביר מדוע אתם מעוניינים בתפקיד, אילו תכונות חיוביות אתם מביאים איתכם, מהן התכונות השליליות שלכם וכדומה.
 • דינמיקה קבוצתית - בחלק זה תתבקשו לשתף פעולה עם מועמדים אחרים ולבצע שלל משימות, כגון דירוג תכונות, בחירת פריטים לאי בודד, בניית גשר מלגו, הרכבת פאזל ומשחקי תפקידים.
 • תרגיל דואר - מבחן זה מיועד למועמדים לתפקידי ניהול. התרגיל נועד לייצר סימולציה של יום עבודה, שבמהלכו תצטרכו לתעדף הודעות דוא"ל המגיעות אליכם ולעיתים גם להתמודד עם עובדים נוספים בארגון, אשר יגולמו על ידי הצוות של מכון פילת.

 

הגיעו מוכנים למבחנים. תנו לעצמכם יתרון על פני המועמדים האחרים.


יום המיון במכון פילת - כל מה שצריך לדעת

מה כדאי להביא למיונים?

    • תעודה מזהה שבה תמונה עדכנית שלכם.
    • מומלץ להצטייד בבקבוק מים, בארוחה קלה ובפריט לבוש חם.

סדר יום והפסקות

בתחילת יום המיונים יימסר לכם סדר היום הצפוי לכם, לרבות זמני ההפסקות. כמו כן, אפשר לצאת להפסקות קצרות במהלך יום המיון, חוץ מאשר בשלב הדינמיקה הקבוצתית ובמהלך המבחנים המוגבלים בזמן.

בחינה בתנאים מותאמים

פילת מקיימת מבחנים בתנאים מותאמים. נבחנים אשר מעוניינים לזכות בהקלות מחויבים להודיע מראש למכון פילת, וכן להצטייד באישור בתוקף על לקויות למידה ביום המבחן.

נבחנים ששפת אימם אינה עברית

במקרים מסוימים נבחנים ששפת אימם ערבית, אנגלית ורוסית יוכלו להיבחן בחלק מהמבחנים הפסיכוטכניים (המכונים במכון פילת "מבחני כישורים") בשפת האם שלהם. היבחנות בשפה שאינה עברית מותנית באישור הארגון שאליו אתם מועמדים. מומלץ לפנות לבוחנים בעניין זה בתחילת יום המבחנים.


על מכון פילת

מכון פילת מתמחה באבחון ובמיון מועמדים לעבודה. למכון פילת למעלה מ-40 שנות ניסיון והוא נחשב לאחד ממכוני המיון הגדולים בישראל, לצד אדם מילא וקינן שפי.
המכון משרת יותר מ-1,000 ארגונים פרטיים וציבוריים ברחבי הארץ, ובהם חברת החשמל, תנובה, התעשייה האווירית, בנק הפועלים, אוניברסיטת בר-אילן ולאומי קארד.

סניפים

פתח תקווה - משרדים ראשיים: רח' אפעל 6, קריית אריה, פתח תקווה.

ירושלים - רח' המרפא 5, הר החוצבים (לא מומלץ להגיע ברכב פרטי בגלל מחסור בחניה).

באר שבע - מכללת נס, רח' האנרגיה 77 באר שבע, פארק הייטק גב ים. 

חיפה - רח' דרך יפו 145, בניין בת גלים.

 

אפשר לעזור לך? סימן שאלה
אפשר לעזור לך?
או מלאו את הפרטים הבאים ונחזור אליכם בהקדם:
-
תודה שפנית אלינו!
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.
מעוניינים בפרטים נוספים?
צרו קשר

Vהשאירו פרטים או התקשרו: 03-5377361

-
תודה שפנית אלינו!
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.