שלבי המיון לנציבות שירות המדינה

תהליך המיון לנציבות שירות המדינה עלול להיראות מסובך בהתחלה, אז החלטנו לנסות לעשות לכם קצת סדר בכל השלבים והמבחנים שאתם עומדים לעבור (וגם להסביר לכם איך אנחנו יכולים לעזור לכם איתם).

שלב א': אבחון קוגניטיבי

בשלב זה תיבחנו במבחנים פסיכוטכניים, שנועדו לבדוק את החשיבה הכמותית, המילולית, הלוגית והצורנית שלכם, וגם את היכולת שלכם להבין הוראות ולפעול בזריזות ובדיוק. המבחנים נערכים בהגבלת זמן, והם כוללים שאלות אמריקאיות בלבד בנושאים כגון אנלוגיות, לוגיקה, מטריצות, סדרות, בעיות מילוליות, שברים ועוד. בסך הכול, משך המבחנים נע בין שעה וחצי לשלוש שעות. לקראת מועד המבחנים, תעודכנו אם הם מתבצעים באופן מקוון מהבית או פיזית במכון המיון.

 

ואיך אנחנו יכולים לעזור?

באמצעות ערכת האונליין שלנו למבחנים הפסיכוטכניים תוכלו לתרגל את כל נושאי המבחנים מתי ואיפה שנוח לכם (שימו לב שכל יחידות התרגול מוגבלות בזמן, כדי שתתחילו להיכנס לקצב של המבחן). ואם אתם מרגישים שאתם צריכים ליווי אישי לקראת המבחן, תוכלו לקבוע מפגש הדרכה אישי במכון או בזום. 

 

שלב ב': אבחון אישיותי-התנהגותי

שלב זה מתמקד בבחינת היכולות האישיות והבין-אישיות של המועמדים. במהלך יום המיון הזה, תעברו כמה סוגים של מבחנים: שאלון אישיות ושאלון אישי-ביוגרפי, ריאיון אישי עם פסיכולוג או פסיכולוגית וכן מרכז הערכה שכולל תרגילים אישיים וקבוצתיים. אם אתם מועמדים לתפקיד ניהולי, ייתכן שתיבחנו גם במבחן דואר נכנס, כדי לראות איך אתם מתמודדים עם הלחץ שמאפיין את היום-יום בתפקיד. יום המיון יימשך כמה שעות - לעיתים הוא נערך מהבית (באופן מקוון) ולעיתים במכון המיון. גם כאן, תקבלו על כך הודעה לקראת המיונים.

 

ואיך אנחנו יכולים לעזור?

במסגרת ההכנה שלנו למבחני האישיות תוכלו להתנסות בסוגים השונים של השאלונים שמצפים לכם ביום המיון, ולהיפגש (במכון או בזום) עם אחד או אחת ממדריכי המכון כדי לקבל משוב על הביצועים שלכם. אפשר להוסיף להכנה גם מפגש הדרכה לריאיון האישי והכנה למבחן דואר (למועמדים לתפקידים ניהוליים) - וכך להתנסות בסימולציות של מבחני הקבלה ולקבל פידבק מקצועי.

 

תשאירו רושם מעולה באבחון האישיותי

שלב ג': ועדת בוחנים

אל ועדת הבוחנים מגיעים המועמדים שעברו את השלבים הקודמים בציון הגבוה ביותר. בשלב זה חברי הוועדה יערכו לכם ריאיון מקצועי, ולבסוף יגיעו להחלטה על בסיס כל הנתונים והביצועים שלכם לכל אורך תהליך המיון (קורות חיים, תוצאות מבחנים, המלצות וכו'). את התשובות מקבלים בדרך כלל ימים אחדים אחרי מועד הוועדה.

 

מילה מאיתנו:

חוץ ממעבר על החומרים המקצועיים שיש לכם, גם ההכנה שלנו לריאיון יכולה לסייע לכם להתכונן לוועדת הבוחנים. מפגש ההכנה ייתן לכם כלים להתמודדות עם הלחץ שכרוך במעמד הזה ולהצגה עצמית נכונה ומשכנעת בראיונות עבודה.

אפשר לעזור לך? סימן שאלה
אפשר לעזור לך?
או מלאו את הפרטים הבאים ונחזור אליכם בהקדם:
-
תודה שפנית אלינו!
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.
מעוניינים בפרטים נוספים?
צרו קשר

Vהשאירו פרטים או התקשרו: 03-5377361

-
תודה שפנית אלינו!
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.