כל עבודה בהישג ידך
 

הכנה למבחני נציבות שירות המדינה - דוגמאות ותרגול

עומדים לעבור מבחנים לנציבות שירות המדינה או לקורס צוערים? 
מכון נועם מציע הכנה מלאה לכל שלבי המיון, לפי התפקיד והמכון. תרגול מוקדם יסייע לכם לשפר התוצאות וכך את סיכויי הקבלה שלכם!

הכנה מותאמת למבחנים לתפקידי נציבות ולקורסי צוערים:


ההכנה במכון נועם כוללת:

הכנה לשלב א' – מבחנים פסיכוטכניים מסננים:

  • ערכת הכנה אונליין המותאמת לתפקיד ולמכון המיון, בה תוכלו לתרגל בנוחות מכל דפדפן, בכל זמן שתרצו. הערכה מאפשרת היכרות עם המבחנים, תרגול סוגי השאלות כולל הסברים וטיפים לפתרון, וכן תרגול על זמן המדמה את יום המבחנים. ניתן להוציא דוח תוצאות חכם המראה את השיפור האישי.
  • הדרכת מאבחנת פסיכוטכנית במכון - ההדרכה עם מאבחנת מקצועית תאפשר לכם לקבל כלים לפתרון יעיל ומהיר, ותסייע לכם לחזק את התחומים החלשים.


הכנה לשלב ב'  מרכז הערכה:


  • סימולציה של דינמיקה קבוצתית, המדמה את מכון המיון. הדינמיקה נערכת עם משתתפים נוספים במכון, בהנחיית מדריך מקצועי, ובסופה תקבלו משוב אישי על תפקודכם והמלצות בהתאם לתפקידכם.
  • מילוי מבחני אישיות, ולאחר מכן הדרכה אישית מפסיכולוג מצוות המכון בה תקבלו משוב על המילוי, הסברים וטיפים.
  • ראיון אישי עם פסיכולוג, המדמה את הראיון שעוברים במיונים. בסיומו תקבלו משוב על התנהלותכם, נקודות לחיזוק ונקודות לשיפור (הכנה לועדת המכרזים).


שלבי המיון בנציבות:


  •  שלב א' בתהליך המיון הוא שלב מסנן הכולל מבחנים פסיכוטכניים (אבחון קוגנטיבי)- מבחנים ממוחשבים לבדיקת כישורים אשר נמשכים כ- 3 שעות. במסגרתו ייבדקו כישורי החשיבה הבאים: חשיבה מילולית ולוגית, חשיבה כמותית, חשיבה צורנית וכישורי ביצוע והספק. 

  • שלב ב' – מרכז הערכה במכון מיון האורך כמספר שעות. ביום זה ייבחנו כישוריים אישיים, חברתיים, כישורי ניהול וכדומה. ביום זה יעברו המועמדים מבחנים אישיותיים כגון דינמיקה קבוצתית, מבחני אישיות וראיון אישי.

  • שלב ג'  לאחר שעברתם את שלבי המיון, הגעתם לשלב האחרון: ועדת המכרזים. הועדה תראיין את המועמדים בנושאים מקצועיים. הוועדה מעריכה כל מועמד על פי קרטריונים קבועים. הוועדה מסתמכת בבחירתה על כלל המידע שמוצג לפניה : תוצאות הליכי המיון, חוות דעת, קורות חיים וכדומה.

הרפורמה במכוני המיון


החל מספטמבר 2016 חלה רפורמה בנציבות המדינה באשר למכוני המיון. התפקידים בשירות המדינה סווגו לחמישה אשכולות ( מינהלי-מילולי, מינהלי-מספרי, מדעי הטבע והמחקר, טיפולי, טכני/תפעולי ביצועי). לשם מיון המועמדים נבחרו שני מכוני מיון: קינן שפי ואדם מילא.
החל מאוגוסט 2016 תוצאות מבחני הכישוריים הממוחשבים (האבחון הקוגנטיבי) יהיו תקפים עבור כל מכוני המיון השונים איתם התקשרה המדינה. כלומר, ציוני המועמדים האחרונים ישמרו וישמשו אותו גם עבור מכרזים במכון מיון שונה מזה שבו נבחן, וגם אם בוצעו במכון מיון בו המדינה התקשרה בעבר (מכון פילת).תנו לנו להכין אתכם בצורה הטובה ביותר בדרך לקבלת התפקיד
 "ההכנה תרמה מאוד מאוד. ללא ההכנה שלכם לא הייתי מצליחה לעבור את המבחן."

מועמדת למבחני נציבות המדינה, קינן שפי, מרץ 2016  "עבודתכם ראויה לשבח ותורמת מאוד לתחושת ההכנה וההצלחה גם יחד. אמליץ בחום".
מועמד למבחני נציבות, אדם מילא, אוגוסט 2016

↑ בחזרה לראש העמוד


לתיאום קורס הכנה במכון נועם

צלצל/י 03-53-77-361
או כתבו לנו info@machon-noam.co.il

03-53-77-361
*
קליק ונתקשר

קנו הכנה אונליין
נציבות: (קינן שפי)
הכנה לצוערים לשירות המדינה
נציבות: (אדם מילא)
נציבות: (פילת)


מבחני דוגמא בחינם
מבחן נציבות לדוגמא חינם

ממליצים
"בהחלט כן, זה תרגול מצוין שמלמד לעבוד בלחץ זמן ונותן תחושת בטחון. תודה , לי זה עזר!!!"
מועמד לנציבות דרגות 1-17 – מאי 2013


Created by red-id