ההכנות שלנו

הכנה לשלב א' – אבחון קוגניטיבי 

  • ערכת הכנה אונליין – ערכה המותאמת למבחנים הפסיכוטכניים שבהם תיבחנו ביום המיון וגם לאופן המקוון שבו תיבחנו. הערכה כוללת תרגול רב בכל הנושאים הצפויים במבחנים (חשיבה מילולית, לוגית כמותית, צורנית ועוד), והיא מאפשרת לכם להתרגל גם לתנאי הבחינה, ובראשם מגבלת הזמן. בסיום התרגול תוכלו להיעזר בפתרונות ובהסברים המפורטים כדי לקבל טיפים חשובים, ללמוד אסטרטגיות פתרון יעילות שמסייעות להתמודד עם מגבלת הזמן ועוד.
  • הדרכת אחד על אחד למבחנים הפסיכוטכניים– 2 מפגשי הדרכה אישיים עם מדריך מקצועי, אשר מהווים תוספת לערכת האונליין. במפגשי ההדרכה יעבור איתכם המדריך על הנושאים הצפויים בבחינה, יעניק לכם כלים חשובים שיסייעו לכם להתמודד עם סוגי השאלות השונים ויסייע לכם בתחומים שאתם מתקשים בהם. כמו כן, הוא ייעץ לכם כיצד להמשיך להתכונן למבחן בעזרת ערכת האונליין. מפגשי ההדרכה ייערכו אצלנו במכון או בזום.

הכנה לשלבים ב' וג' – אבחון התנהגותי וועדת בוחנים

  • מבחני אישיות – מפגש הדרכה אישי עם מדריך מקצועי מצוות המכון, אשר מוקדש כולו למבחני האישיות. במסגרת המפגש תתנסו בפתרון מבחן אישיות, ולאחר מכן תקבלו משוב מלא ומפורט על התשובות שנתתם. בהסבריו ישים המדריך דגש על ההיגיון העומד מאחורי השאלות במבחני האישיות ועל האופן שבו יש לענות עליהן, כך שתוכלו להתמודד עם שאלות דומות. ההדרכה תתבצע בזום או במכון, בהתאם להנחיות של משרד הבריאות ולאופי יום המיון שאתם צפויים לעבור.
  •  ריאיון אישי – ריאיון עם מדריך מקצועי מנוסה המדמה את הראיונות שתעברו במיונים. בסיומו תקבלו משוב על התנהלותכם, בדגש על נקודות לשימור ולשיפור לקראת הריאיון האישי וועדת הבוחנים.


"רציתי לומר לכם תודה! הייתי יותר ממוכנה לבחינה. הכנתם אותי לרמה כל כך גבוהה והרמה שם הייתה קלה מאוד. זה הרגיש כל כך פשוט אחרי התרגולים באתר וההסברים. תודה רבה!"

 

נבחנה לתפקיד לנציבות באדם מילא – פברואר 2018

מיונים בימי קורונה

נציבות שירות המדינה ממשיכה לקיים את תהליכי המיון לקורס הצוערים כסדרם בהתאם להנחיות משרד הבריאות, כך שנכון להיום ועד הודעה חדשה יתקיימו המיונים באמצעים מקוונים.

מה צריך לדעת לקראת המבחנים הממוחשבים?

  • ימים ספורים לפני מועד המבחן יישלח אליכם קישור למערכת המבחנים. אם לא קיבלתם אותו, זכרו לבדוק גם את תיקיית הספאם.
  •  תוקפו של הקישור יפוג בתום הזמן המוקצב. הקפידו להתחבר במועד שאליו זומנתם.
  •  יש להיכנס לקישור המבחן באמצעות דפדפן גוגל כרום או פיירפוקס, במחשב או במחשב הנייד (אין אפשרות להיבחן בטלפון הנייד). ודאו מראש שיש ברשותכם תעודת זהות או רישיון ובהם תמונה עדכנית, ושמצלמת הרשת שלכם פועלת ומכוונת אל פניכם. אם אינכם יכולים להיבחן בשל בעיה טכנית, פנו אל מרכז השירות של אגף בחינות ומכרזים בטלפון 9276*.
  •  אף שמבחן המיון יתקיים בסביבה הביתית שלכם, יש להתייחס אליו כאל כל מבחן מיון אחר - קבלת סיוע מחברים וכן שימוש במחשבון, במילון ובמידע מהאינטרנט אסורים בהחלט, ועלולים להוביל לפסילת מועמדותכם.
  •  במקרה של תקלה טכנית בזמן ביצוע הבחינה פנו אל המכון שבו נערכים לכם המיונים (קינן שפי במייל nasham@keinan-sheffy.co.il ; אדם מילא בטלפון 03-6450072). אם לא התקבל מענה בתוך 30 דקות, יש לפנות למרכז השירות.

איך להיערך לריאיון בזום? 

  • הריאיון עם הפסיכולוג יתבצע באמצעות תוכנת זום. הכינו מראש את סביבת הריאיון כך שתהיה נעימה, מוארת ושקטה.
  • זכרו שאתם מצולמים, ולכן מומלץ שתקפידו על הופעתכם החיצונית.  

שלבי המיון בנציבות

בדרך כלל המיונים לנציבות נערכים במכון המיון, אולם בשל וירוס הקורונה כל שלבי המיון ייערכו באופן מקוון. הזמנה תישלח אליכם בדואר האלקטרוני לפחות שבוע לפני מועד הבחינה הממוחשבת.

שלב א' 

שלב זה מכונה שלב האבחון הקוגניטיבי, והוא כולל מבחנים פסיכוטכניים ממוחשבים אשר נמשכים כ-3 שעות. בשלב זה ייבחנו כישורי החשיבה הבאים: חשיבה מילולית ולוגית, חשיבה כמותית, חשיבה צורנית, זריזות ודיוק ויכולת הבנת הוראות. המבחנים נערכים במגבלת זמן, והשאלות בהם הן שאלות אמריקאיות.

שלב ב' 

שלב האבחון ההתנהגותי. מורכב משאלון אישיות ממוחשב, משימת כתיבה, שאלון ביוגרפי וריאיון אישי עם פסיכולוג מטעם מכון המיון.

שאלון האישיות כולל מבחני אישיות שונים. בין השאר יופיעו בשאלון משפטים שתידרשו להשלים וכן היגדים שתידרשו לדרג על פי מידת ההסכמה שלכם איתם.

בשאלון הביוגרפי המיקוד יהיה בניסיון התעסוקתי שלכם, בתכונות מרכזיות ובהתנהלות שלכם בסביבת העבודה.

משימת הכתיבה תתרכז בתיאור סיטואציות שונות שחוויתם בעבודתכם בעבר – יחסים עם קולגות, התמודדות עם משברים, הישגים בולטים ועוד.

על סמך הריאיון והמידע שהצטבר מתוך מבחן האישיות ומטלת הכתיבה ייערך לכם ריאיון אישי שינוהל על ידי פסיכולוג תעסוקתי של מכון המיון. נוסף על השאלות המופיעות בדרך כלל בראיונות עבודה ונוגעות לתכונות ולנטיות אישיות וכן להיסטוריה התעסוקתית שלכם, יערוך לכם הפסיכולוג סימולציות שידמו סיטואציות שונות מעולם התעסוקה. הסימולציות נועדו לבחון כיצד אתם מתמודדים עם מצבים שונים וכיצד אתם מקבלים החלטות.

באופן רגיל שלב זה מתקיים במכון המיון, אולם בימים אלו, בשל משבר הקורונה, הוא מתקיים באופן מקוון. מכיוון שכך, ייתכן שיום המיון יפוצל וייערך בשני מועדים נפרדים. במקרים מסוימים האבחון ההתנהגותי יתקיים לפני האבחון הקוגניטיבי.

שלב ג' 

שלב זה הוא השלב הסופי בתהליך המיון, ובו יתייצבו המועמדים שעברו את שני השלבים הקודמים אל מול ועדת הבוחנים. הוועדה תראיין את המועמדים בנושאים מקצועיים ותשפוט אותם על בסיס קריטריונים קבועים ועל פי תוצאות הבחינות, קורות החיים שלהם, עברם המקצועי וכו'. מתוך מועמדים סופיים אלו תבחר הוועדה את האדם המתאים למשרה.


 "מכון נועם, תודה! הכנה מקצועית, אישית, משקפת חולשות וחוזקות ונותנת כלים לשיפור ולהופעה מיטבית במבחן האמת. צוות מקצועי, שירותי וענייני - מומלץ בחום ושווה כל פרוטה!"

 

נבחנה לתפקיד ניהולי בנציבות שירות המדינה - ינואר 2017  

רוצים לדעת מה הדרגה שלכם בשירות המדינה? היכנסו לטבלת קשרים - דרגה/ דירוג מעודכנת לפי התקשי"ר באתר הנציבות.

אפשר לעזור לך? סימן שאלה
אפשר לעזור לך?
או מלאו את הפרטים הבאים ונחזור אליכם בהקדם:
-
הטופס נשלח בהצלחה. נציגינו ייצרו איתך קשר בקרוב.
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.
מעוניינים בפרטים נוספים?
צרו קשר

Vהשאירו פרטים או התקשרו: 03-5377361

-
הטופס נשלח בהצלחה. נציגינו ייצרו איתך קשר בקרוב.
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.