כל עבודה בהישג ידך
 

הכנה למבחני נציבות שירות המדינה

עומדים לעבור מבחנים לנציבות שירות המדינה או לקורס צוערים?
מכון נועם מציע הכנה מלאה לכל שלבי המיון, לפי התחום, התפקיד והמכון בו ייערכו המיונים. תרגול מוקדם יסייע לכם לשפר התוצאות ויגדיל את סיכויי הקבלה שלכם בהליך המיון המפרך והמאתגר.


"רציתי לומר לכם תודה! הייתי יותר ממוכנה לבחינה. הכנתם אותי לרמה כל כך גבוהה והרמה שם הייתה קלה מאוד. זה הרגיש כל כך פשוט אחרי התרגולים באתר וההסברים. תודה רבה!"
נבחנה לתפקיד לנציבות באדם מילא – פברואר 2018
 ההכנה במכון נועם כוללת: 

הכנה לשלב א' – מבחנים פסיכוטכניים 

  • ערכת הכנה אונליין המותאמת לתפקיד ולמכון המיון, בה תוכלו לתרגל בנוחות מכל דפדפן, בכל זמן שתרצו. הערכה מאפשרת היכרות עם המבחנים, תרגול סוגי השאלות כולל הסברים וטיפים לפתרון, וכן תרגול על זמן המדמה את יום המבחנים. ניתן להוציא דוח תוצאות חכם המראה את השיפור האישי. 
  • הדרכת מאבחנת פסיכוטכנית במכון - ההדרכה עם מאבחנת מקצועית תאפשר לכם לקבל כלים לפתרון יעיל ומהיר, ותסייע לכם לחזק את התחומים החלשים.
  • בדיקת חיבור - מופיע בחלק מהמיונים, לרוב בתכנית הצוערים של משרד החוץ. בערכה תלמדו כללים לכתיבת חיבור מוצלח.

קיים גם מנוי פרימיום

הכנה לשלב א'

הכנה לשלב ב' – מרכז הערכה

  • סימולציה של דינמיקה קבוצתית, המדמה את מכון המיון. הדינמיקה נערכת עם משתתפים נוספים במכון, בהנחיית מדריך מקצועי, ובסופה תקבלו משוב אישי על תפקודכם והמלצות בהתאם לתפקידכם. 
  • מילוי מבחני אישיות, ולאחר מכן הדרכה אישית מפסיכולוג מצוות המכון בה תקבלו משוב על המילוי, הסברים וטיפים.
  • ראיון אישי עם פסיכולוג, המדמה את הראיון שעוברים במיונים. בסיומו תקבלו משוב על התנהלותכם, נקודות לחיזוק ונקודות לשיפור (הכנה לועדת המכרזים). 

קיים גם מנוי פרימיום

הכנה לשלב ב'


"מכון נועם, תודה! הכנה מקצועית, אישית, משקפת חולשות וחוזקות ונותנת כלים לשיפור ולהופעה מיטבית במבחן האמת. צוות מקצועי, שירותי וענייני - מומלץ בחום ושווה כל פרוטה!".
נבחנה לתפקיד ניהולי בנציבות שירות המדינה - ינואר 2017  

שלבי המיון בנציבות:

שלב א' – בתהליך המיון הוא שלב מסנן הכולל מבחנים פסיכוטכניים (אבחון קוגנטיבי)- מבחנים ממוחשבים לבדיקת כישורים אשר נמשכים כ- 3 שעות. במסגרתו ייבדקו כישורי החשיבה הבאים: חשיבה מילולית ולוגית, חשיבה כמותית, חשיבה צורנית וכישורי ביצוע והספק.
בנוסף, בחלק מהמיונים לנציבות, בעיקר במיונים לקורס הצוערים של משרד החוץ, ישנו חלק של כתיבת חיבור, במסגרתו יינתן לנבחנים נושא ועליו יצטרכו לכתוב חיבור מנומק ומפורט.

שלב ב' – מרכז הערכה במכון מיון האורך כמספר שעות. ביום זה ייבחנו כישוריים אישיים, חברתיים, כישורי ניהול וכדומה. ביום זה יעברו המועמדים מבחנים אישיותיים כגון דינמיקה קבוצתית, מבחני אישיות וראיון אישי.

שלב ג' – לאחר שעברתם את שלבי המיון, הגעתם לשלב האחרון: ועדת המכרזים. הועדה תראיין את המועמדים בנושאים מקצועיים. הוועדה מעריכה כל מועמד על פי קרטריונים קבועים. הוועדה מסתמכת בבחירתה על כלל המידע שמוצג לפניה : תוצאות הליכי המיון, חוות דעת, קורות חיים וכדומה.

הרפורמה במכוני המיון 

החל מספטמבר 2016 חלה רפורמה בנציבות המדינה באשר למכוני המיון. התפקידים בשירות המדינה סווגו לחמישה אשכולות: מנהלי-מילולי, מנהלי-מספרי, מדעי הטבע והמחקר, טיפולי, טכני/תפעולי ביצועי. לשם מיון המועמדים נבחרו שני מכוני מיון: קינן שפי ואדם מילא.

החל מאוגוסט 2016 תוצאות מבחני הכישורים הממוחשבים (האבחון הקוגנטיבי) יהיו תקפים עבור כל מכוני המיון השונים איתם התקשרה המדינה. כלומר, ציוני המועמדים האחרונים ישמרו וישמשו אותו גם עבור מכרזים במכון מיון שונה מזה שבו נבחן, וגם אם בוצעו במכון מיון בו המדינה התקשרה בעבר (מכון פילת).


בנוסף הכנו עבורכם כמה דפים שימושיים:

מבחן נציבות לדוגמא
ערכות הכנה לנציבות
ערכות הכנה לצוערים
מנוי פרימיום


לתיאום הכנה ומידע נוסף – השאירו פרטים ואנו ניצור אתכם קשר בהקדם:


מידע כללי
עזרה
מוצרים נבחרים
מבחנים בחינם
שותפויות ועסקי


 
Created by red-id