עומדים לעבור מבחנים לנציבות שירות המדינה או לקורס צוערים? 

מכון נועם מציע הכנה מלאה לכל שלבי המיון, לפי התחום, התפקיד והמכון בו ייערכו המיונים. תרגול מוקדם יסייע לכם לשפר התוצאות ויגדיל את סיכויי הקבלה שלכם בהליך המיון המפרך והמאתגר.

 

עברתם את המיונים לשלב א'?

התכוננו למיונים לשלב ב'!

ההכנה במכון נועם כוללת

הכנה לשלב א' – מבחנים פסיכוטכניים 

  • ערכת הכנה אונליין - מותאמת לתפקיד ולמכון המיון. הערכה מספקת היכרות עם המבחנים ומאפשרת לתרגל את סוגי השאלות בליווי הסברים וטיפים לפתרון או לפתור מבחנים במגבלת זמן, באופן המדמה את יום המבחנים. אפשר להוציא דו"ח תוצאות חכם המראה את השיפור האישי. אפשר לתרגל בערכה בנוחות מכל דפדפן ובכל זמן שתרצו.  
  • הדרכת מאבחנת פסיכוטכנית במכון - ההדרכה עם מאבחנת מקצועית תאפשר לכם לקבל כלים לפתרון יעיל ומהיר, ותסייע לכם לחזק את התחומים שבהם אתם חלשים.
  • מטלת כתיבת חיבור - מופיעה בחלק מהמיונים, לרוב בתוכנית הצוערים של משרד החוץ. הערכה מספקת כלים לכתיבת חיבור מוצלח.

הכנה לשלב ב' – מרכז הערכה

  • סימולציה של דינמיקה קבוצתית - הדינמיקה נערכת עם משתתפים נוספים במכון, בהנחיית מדריך מקצועי, ובסופה תקבלו משוב אישי על תפקודכם והמלצות בהתאם לתפקידכם. 
  • מילוי מבחני אישיות - עם סיום המבחנים תעברו הדרכה אישית עם פסיכולוג מצוות המכון, שבה תקבלו משוב על המילוי, הסברים וטיפים.
  • ריאיון אישי עם פסיכולוג - ריאיון אשר מדמה את הריאיון שמתקיים במיונים. בסיומו תקבלו משוב על התנהלותכם, בדגש על נקודות לחיזוק ולשיפור (הכנה לוועדת המכרזים).


"רציתי לומר לכם תודה! הייתי יותר ממוכנה לבחינה. הכנתם אותי לרמה כל כך גבוהה והרמה שם הייתה קלה מאוד. זה הרגיש כל כך פשוט אחרי התרגולים באתר וההסברים. תודה רבה!"

 

נבחנה לתפקיד לנציבות באדם מילא – פברואר 2018

שלבי המיון בנציבות

שלב א'– שלב מסנן הכולל מבחנים פסיכוטכניים (אבחון קוגניטיבי) - מבחנים ממוחשבים לבדיקת כישורים אשר נמשכים כ-3 שעות. במסגרת שלב זה ייבדקו כישורי החשיבה הבאים: חשיבה מילולית ולוגית, חשיבה כמותית, חשיבה צורנית וכישורי ביצוע והספק.
כמו כן, בחלק מהמיונים לנציבות, בעיקר במיונים לקורס הצוערים של משרד החוץ, יש לכתוב חיבור על נושא נבחר ולמכתב הישגים. במכתב הישגים יהיה עליכם להציג הישגים מקצועיים, אקדמיים וצבאיים נבחרים. 

שלב ב' – מרכז הערכה במכון מיון שמשכו כמה שעות. בשלב זה יעברו המועמדים מבחנים אישיותיים כגון דינמיקה קבוצתית, מבחני אישיות וריאיון אישי וייבחנו כישוריים אישיים וחברתיים, כישורי ניהול וכדומה.

שלב ג' – השלב האחרון לאחר מעבר שלבי המיון: ועדת המכרזים. הוועדה תראיין את המועמדים בנושאים מקצועיים ותעריך כל מועמד על פי קריטריונים קבועים. הוועדה מסתמכת בבחירתה על כלל המידע המוצג לפניה: תוצאות שלבי המיון, חוות דעת, קורות חיים וכדומה.


 "מכון נועם, תודה! הכנה מקצועית, אישית, משקפת חולשות וחוזקות ונותנת כלים לשיפור ולהופעה מיטבית במבחן האמת. צוות מקצועי, שירותי וענייני - מומלץ בחום ושווה כל פרוטה!"

 

נבחנה לתפקיד ניהולי בנציבות שירות המדינה - ינואר 2017  

רוצים לדעת מה הדרגה שלכם בשירות המדינה? הכנסו לטבלת קשרים - דרגה/ דירוג מעודכנת לפי התקשי"ר באתר הנציבות.


הרפורמה במכוני המיון 

מספטמבר 2016 חלה רפורמה בנציבות המדינה בנוגע למכוני המיון. התפקידים בשירות המדינה סווגו לחמישה אשכולות: מנהלי-מילולי, מנהלי-מספרי, מדעי הטבע והמחקר, טיפולי, טכני-תפעולי-ביצועי. לשם מיון המועמדים נבחרו שני מכוני מיון: קינן שפי ואדם מילא.

מאוגוסט 2016 תוצאות מבחני הכישורים הממוחשבים (האבחון הקוגניטיבי) יהיו תקפות לכל מכוני המיון השונים שאיתם התקשרה המדינה. כלומר, ציוניהם האחרונים של המועמדים יישמרו וישמשו גם למכרזים במכון מיון אחר מזה שבו נבחנו, לרבות אם בוצעו במכון מיון שעימו המדינה התקשרה בעבר (מכון פילת).

אפשר לעזור לך? סימן שאלה
אפשר לעזור לך?
או מלאו את הפרטים הבאים ונחזור אליכם בהקדם:
-
הטופס נשלח בהצלחה. נציגינו ייצרו איתך קשר בקרוב.
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.
מעוניינים בפרטים נוספים?
צרו קשר

Vהשאירו פרטים או התקשרו: 03-5377361

-
הטופס נשלח בהצלחה. נציגינו ייצרו איתך קשר בקרוב.
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.