כוכב מלא כוכב מלא כוכב מלא כוכב מלא כוכב חצי מלא
(19) קראו עוד

יום המא"ה - מתכוננות לשירות משמעותי

יום המא"ה מאפשר לכן לחשוף את היכולות הייחודיות שלכן ופותח לפניכן אפשרויות לשירות משמעותי בתפקידים מגוונים. כדי שתוכלו להבליט את היכולות שלכן ולזכות ביתרון משמעותי מול שאר הנבחנות, עליכן להגיע מוכנות. לשם כך, יצרנו שתי הכנות: 

ערכת הכנה אונליין - ערכת הכנה למבחנים הפסיכוטכניים הצפויים לכם ביום המא"ה. הערכה כוללת תרגול בנושאים שונים, כגון ניתוח גרפים וטבלאות, מבחני זריזות ודיוק, מבחן תכנון אסטרטגי (Rush Hour) וחיבור צורות תלת-ממד. כמו כן, תוכלו למצוא בה קובץ טיפים מועילים לקראת יום המיון.  

הדרכה אישית בזום - המבחנים הפסיכוטכניים הם רק תחנה אחת מתוך חמש התחנות הצפויות לכן ביום המא"ה, כגון תחנת המשימה הקבוצתית ומשחקי התפקידים. לתחנות מסוג זה לא ניתן להתכונן מראש באמצעות ערכת הכנה אונליין, ולכן אנחנו מציעים לכן גם הכנה אישית עם מדריכה בזום.

ההכנה כוללת הסבר מקיף על התחנות, התנסות קרובה ככל הניתן למה שצפוי לכן בהן ומשוב מפורט על תפקודכן. כמו כן, במהלכה תוכלו לקבל מענה לשאלות בנוגע למבחן הפסיכוטכני ועזרה בנושאים שבהם אתן מתקשות. 

מעוניינות בהדרכה האישית? 

סמנו V לצד האפשרות במעמד הקנייה וניצור אתכן קשר לתיאום מועד ההדרכה.


מכינות אתכן לשינויים ביום המא"ה

מהמידע שיש ברשותנו, בעקבות משבר הקורונה נערכו כמה שינויים משמעותיים ביום המיון שצפוי לכן. השינוי המשמעותי ביותר הוא שעתה כל התחנות של יום המא"ה (המבחנים הפסיכוטכניים, התחנות המעשיות, הראיונות) נערכות באופן מקוון (זום), ולא במכוני אדם מילא כפי שהיה נהוג טרם המשבר. שינוי זה גרר אחריו כמה התאמות נוספות:

 1. נושאים חדשים במבחנים הפסיכוטכניים - המבחנים הפסיכוטכניים המקוונים כוללים כעת גם מבחנים טכניים, כגון בניית קוביות וגלגלים, ומבחן תכנון אסטרטגי חדש. מבחן זה נערך במתכונת של משחק Rush Hour הבנוי ממספר שלבים בדרגת קושי עולה, שמטרתו היא לחלץ עצם מסוים מתוך אזור עמוס בחפצים שונים. 
 2. שינוי באופי המשימות המעשיות - המעבר לזום של כל התחנות המעשיות - ובהן משימת ההרצאות, משחקי התפקידים והמשימות הקבוצתיות - חייב התאמה של המשימות שניתנו בהן. כך למשל, המבחנים הטכניים שנערכים עתה כחלק מהמבחנים הפסיכוטכניים מחליפים את משימות ההרכבה, שאינן יכולות להיערך בזום. שינוי נוסף שעליו דיווחו כמה נבחנות נוגע למשימות ההרצאות: שלא כבעבר, הן לא נדרשו להרצות בנושא חופשי (על פי בחירתן), ובמקום זאת הרצו אך ורק בנושא שבחרו מתוך כמה אפשרויות שהציגה לפניהם המראיינת. 

הכנה מקוונת ומותאמת לצו השעה

כאמור, משבר הקורונה שינה את אופיו של יום המא"ה ואת דרישותיו. ערכות ההכנה שלנו וההדרכות האישיות שלנו עודכנו גם הן והותאמו לכל השינויים.

 • הכנה מותאמת למבחנים הפסיכוטכניים המקוונים - ערכת ההכנה שלנו כוללת תרגול מקיף של המבחנים הטכניים ושל משחק התכנון האסטרטגי שצפויים להופיע במבחן. במשחק התכנון האסטרטגי (Rush Hour) שנוסף לערכה תתבקשו לחלץ ילד מתוך חדר מלא רהיטים לאורך מספר שלבים בדרגת קושי עולה. באמצעות המשחק תוכלו לפתח את מיומנויות התכנון האסטרטגי שלכן, ולהתנסות במשחק מסוג זה טרם יום המבחן האמיתי. 
 • הכנה מותאמת לתחנות המעשיות בזום - מאז ומעולם דרשו התחנות המעשיות הכנה מוקדמת מהנבחנות, ומה שהיה נכון בעבר, נכון מתמיד היום. המעבר לזום מחייב מיומנויות שונות מאלו שנדרשו כל עוד כל המשימות נערכו באופן פרונטלי, ודווקא מיומנויות אלו מפותחות אצל רובנו פחות בשל חוסר ניסיון. כך למשל, קיום הרצאה בזום דורש מאיתנו ריכוז גבוה לנוכח ריבוי הסחות הדעת, יכולת לדבר למצלמה, הבנה היכן למקד את המבט וארגון הסביבה הפיזית שבה אנחנו יושבים - כולן מיומנויות ייחודיות, שאינן נדרשות בהרצאה פרונטלית.  
  כדי להכין אתכן בצורה הטובה ביותר למה שמצפה לכן, העברנו את ההדרכה האישית שלנו לזום. ההדרכה מדמה את תנאי האמת שצפויים לכן במבחן ולכן תכין אתכן אליו בצורה הטובה ביותר. במהלכה, תבצעו סימולציות של כל התחנות המעשיות לעיני המדריכה שלכן באופן שיאפשר לכן להתנסות בביצוע משימות בזום. כמו כן, תקבלו משוב מקיף וטיפים ייחודיים על ביצועיכן בכל אחת מהתחנות. 

"ההכנה הייתה קצת יותר קשה, אבל בזכותה הצלחתי לענות על כל השאלות."

 

עברה הכנה במכון נועם ליום המאה, ינואר 2018


הדרכה אישית ליום המא"ה - מה היא כוללת?

  • הכנה לתחנת ההרצאות - במשימה זו תתבקשו לבחור בנושא הרצאה אחד מתוך כמה אפשרויות שיוצגו לכן. לצורך הכנת ההרצאה יעמדו לרשותכן כמה דקות, ולאחריהן תתבקשו להרצות בפני הנבחנות האחרות והבוחנת. מעמד זה עשוי להיות מלחיץ עבור מי שאינה רגילה להרצות מול מספר גדול של אנשים או עבור מי שאינה מורגלת בשימוש בזום. בהדרכה האישית תתנסו בהגשת פרזנטציה בזום בסביבה בטוחה ותומכת המדמה את יום המבחן האמיתי, תוכלו לקבל משוב מפורט וכן טיפים ייחודיים שתוכלו ליישם ברגע האמת. 
  • הכנה למשימת משחקי תפקידים - משימה זו מבוצעת גם היא בזום, ובשונה ממשימת ההרצאות, את משחקי התפקידים תבצעו מול הבוחנת בלבד וללא נוכחות שאר הנבחנות. במשימה יוצג לפניכם תיאור של סיטואציה מסוימת, שאיתה תצטרכו להתמודד במשחק תפקידים משותף ביניכן ובין הבוחנת. בהדרכה האישית המאבחנת תחשוף בפניכן כמה דוגמאות לסיטואציות שצפויות להופיע ביום המא"ה, תשתף אתכן בטיפים להתמודדות נכונה עם מצבים שונים ומאתגרים ותצייד אתכן בנקודות לשיפור ולשימור.
  • הכנה למבחנים פסיכוטכניים - התרגול בערכת ההכנה אונליין יסייע לכן למפות את נקודות התורפה שלכן בחומר הכלול במבחן. בהדרכה האישית תוכלו לתרגל בערכה יחד עם המאבחנת, לקבל הסברים מפורטים עבור תרגילים שבהן התקשיתן, להצטייד בשיטות פתרון ייחודיות ולקבל מענה לכל שאלה שעלתה אצלכן בזמן התרגול.

 

אפשר לעזור לך? סימן שאלה
אפשר לעזור לך?
או מלאו את הפרטים הבאים ונחזור אליכם בהקדם:
-
הטופס נשלח בהצלחה. נציגינו ייצרו איתך קשר בקרוב.
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.
מעוניינים בפרטים נוספים?
צרו קשר

Vהשאירו פרטים או התקשרו: 03-5377361

-
הטופס נשלח בהצלחה. נציגינו ייצרו איתך קשר בקרוב.
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.