כל עבודה בהישג ידך
 

הכנה לבית ספר דורות

האם ילדיכם מוכנים למבחני הקבלה לכיתת המחוננים בחטיבת הביניים דורות?
חטיבת הביניים המאוחדת דורות – בן גוריון, הינה חלק מקרית החינוך השש שנתית "הגימנסיה הריאלית" ע"ש א. קררי (מקיף א'). חטיבת הביניים שואפת לחינוך לערכים, העצמה ולמצוינות לימודית ואישית. בחטיבה כיתת מחוננים, אשר תנאי הקבלה אליה מותנים בריאיון אישי ומבחן כניסה לתלמידים מצטיינים ומחוננים, מטעם מכון קרני. למכון נועם ניסיון רב במבחני קבלה למחוננים של מכון קרני.

המידע הנמצא בעמוד:
כיצד להתכונן למבחני הקבלה לחטיבת דורות?
מידע נוסף על חטיבת הביניים דורות  "הערכה תרמה לי מאוד, לא הכרתי את הנושאים לפני התרגול."

משוב מתלמיד שרכש ערכת הכנה למבחני מחוננים מכון קרני, מרץ 2016כיצד להתכונן למבחני מחוננים של מכון קרני לבית ספר דורות?

מבחני מכון קרני לקבלה לכיתת המחוננים בבית ספר דורות מיועדים לאתר כ- 2% מהתלמידים בעלי היכולות הגבוהות ביותר. לכן, על מנת להצליח במבחנים אלו, רצוי להגיע אליהם מוכנים.
מבחני הקבלה מאופיינים בשאלות מנושאים שונים: מבחני חשיבה מרחבית, צורות, מבחנים מילוליים, מבחנים כמותיים ועוד. הנושאים הללו מחולקים לתתי מבחנים, כאשר המענה על כל חלק מוגבל בזמן ואין אפשרות מעבר בין המבחנים השונים. על כן, התנסות מוקדמת בפתרון מבחנים תחת לחץ זמן, מסייעת בהכנה למבחנים אלו. כמו כן, לתלמידים רבים בגילאים אלו, אין היכרות עם מבחנים פסיכוטכניים, כך שההתנסות הראשונה במענה על מבחן שכזה הינה במעמד הבחינה. לכן, חשוב במיוחד להכיר את סגנון הבחינה והשאלות טרם מבחן הקבלה, שכן אין אפשרות להיבחן פעם נוספת.  


ההכנה למבחני קבלה לכיתת מחוננים כוללת


ערכת הכנה אונליין למבחנים הפסיכוטכניים 

  • בערכת ההכנה של מכון נועם מצויים הנושאים אשר מופיעים במבחן: מבחנים מילוליים ולוגיים, מבחני צורות, מבחנים כמותיים, מבחני חשיבה מרחבית, מבחנים טכניים ועוד.
  • הערכה הינה אינטרנטית, זמינה 24/7, מכל מחשב ודפדפן
  • ניתן לתרגל בכל נושא עשרות שאלות, ברמות שונות.
  • בערכה, הסבר ספציפי עבור כל שאלה, טיפים ודרכי פתרון.
  • ישנה אפשרות לתרגול מוגבל בזמן או לתרגול מודרך.
  • ערכת ההכנה למבחני מכון קרני פותחה על ידי אנשי מקצוע ופיתוח מתחומי הפסיכולוגיה והחינוך, בעלי ניסיון בהכנה למבחני קבלה למחוננים.


הדרכה אישית עם מאבחנת פסיכוטכנית

המכון מציע הדרכה פרטנית עם מאבחנת פסיכוטכנית. ההדרכה הינה אישית ומותאמת לנושאים בהם ילדיכם מתקשים. מומלץ לרכוש את הערכה לפחות כחודש לפני מועד המבחן ולתרגל בה לפני ההגעה להדרכה האישית.


הכנה לריאיון קבלה לחטיבת דורות

הכנה לראיון הקבלה לבית הספר עם מדריך בעל ניסיון עשיר. ההכנה מאפשרת היכרות עם סיטואציה של ראיון קבלה ותרגול שאלות השכיחות בראיונות מסוג זה.  "הרגשנו כמו במדורת השבט. היינו יושבים כל המשפחה ביחד בסלון ומתרגלים. הילדים ממש נהנו, וביקשו לקנות ערכה נוספת בשביל הכיף."

הורים שרכשו הכנה למבחני מחוננים לבית ספר דורות, ינואר 2013מידע נוסף על חטיבת הביניים דורות בן גוריון

בחטיבת הביניים דורות לומדים כ-600 תלמידים. בחטיבה קיימות מספר כיתות ייחודיות על אזוריות נוספות מלבד כיתת המחוננים, כגון: כיתת מחול, אקדמיה להתעמלות אמנותית, כדורסל וכיתת נחשון, המיועדת לתלמידים מצטיינים, תוך דגש על מעורבות חברתית ומנהיגות. בית הספר שואף לפתח את התחום החברתי בקרב התלמידים ומספק מספר קבוצות מנהיגות אשר ניתן לקחת בהן חלק.

כיתת המחוננים בחטיבת הביניים דורות

מידי שנה נבחנים תלמידים רבים במכון קרני במטרה להתקבל לכיתת המחוננים של בית ספר דורות. 
כיתת המחוננים בחטיבת הביניים דורות הינה כיתה על אזורית, לתלמידים בכיתות ז'-י"ב. 
כיתה זו מיועדת לתלמידים מצטיינים, בעלי יכולות גבוהות, המעוניינים למצות את יכולותיהם וכישוריהם. 
הלימודים בכיתת המחוננים מתאפיינים במציאת תחום העניין של התלמיד ויצירת סביבה מעשירה שתאפשר לו למצות את הפוטנציאל בתחום אותו בחר. מלבד התיגבור הלימודי, התלמידים משתתפים בפרוייקטים מיוחדים לפיתוח כישרונות, לתרומה לקהילה ולמעורבות חברתית. תלמידים המעוניינים בכך יכולים לשלב לימודים אקדמאים החל מכיתה ט'. 

תהליך הקבלה לבית הספר

הרישום לבית הספר נערך במהלך חודש מרץ ומתקיים במזכירויות בתי הספר. לרישום יש להגיע עם: שתי תמונות פספורט, תעודת ציונים של מחצית א' בכיתה ו', אגרת רישום ותעודות זהות של שני ההורים.
לצורך קבלה לכיתת המחוננים בחטיבת דורות יש לעמוד במבחני התאמה של משרד החינוך, האגף למחוננים ומצטיינים, הנערכים בחסות מכון קרני ולעבור ריאיון אישי. מבחן הקבלה כרוך בתשלום ההורים והרישום אליו נערך החל מחודש אוקטובר. ימי המבחנים מתקיימים עד סוף ינואר בכל שנה.

כתובת וטלפון ליצירת קשר עם ביה"ס: יואל דרובין 37 ראשון לציון, 03-9659090מידע נוסף על ערכות ההכנה שלנו ועל המבחן הפסיכוטכני:
לימדו עוד על:
תוכניות מדעני העתיד
תוכנית MEET
מהי מחוננות
בחן את עצמךלתיאום הכנה ומידע נוסף – השאירו פרטים ואנו ניצור אתכם קשר בהקדם:
לתיאום קורס הכנה במכון נועם

צלצל/י 03-53-77-361
או כתבו לנו info@machon-noam.co.il

03-53-77-361
*
קליק ונתקשר

קנו הכנה אונליין
הדרכה אישית על מבחנים
הכנה למבחני קרני (מחוננים) 
הכנה לראיון קבלה לבית ספר
קרני (מחוננים) - ו' עולים לז'


מבחני דוגמא בחינם
פסיכוטכני חינם לבתי ספרמבחן דוגמא בחינם-קרני מחוננים

ממליצים
הצורות בשורה יותר קלות במבחן וכך הרגשנו מוכנים ביותר.
הכנה למבחני קבלה לכיתה ז' לריאלי, מרץ 2014
"אחלה חומר. שתי הבנות התקבלו למסלול למחוננים."
הכנה למסלול מחוננים כיתה ז', דצמבר 2014 – הכפר הירוק


מידע כללי
עזרה
מוצרים נבחרים
מבחנים בחינם
שותפויות ועסקי


 
Created by red-id