לימוד עצמי לפסיכומטרי

מניסיון, גם אם תשקיעו כסף רב ותלמדו במכון ההכנה הנחשב ביותר, את רוב העבודה תצטרכו לעשות בעצמכם. במסגרת התרגול תצטרכו להשקיע זמן רב ומחשבה כדי להבין מהי הדרך הטובה ביותר בעבורכם ללימוד החומר, אילו שיטות עבודה הן היעילות ביותר מבחינתכם ומהם הנושאים שאתם מתקשים בהם. כלומר, ממילא רוב ההכנה לפסיכומטרי כרוכה בלמידה עצמית. נוסף על כך, ידוע כי אחת הדרכים הטובות ביותר להתכונן לבחינה הפסיכומטרית היא לתרגל סימולציות מלאות המדמות את המבחן האמיתי, וכן רמת היכרות מעמיקה עם מבנה הבחינה.


הבנת כללי המשחק בפסיכומטרי

אין ספק שאחת מדרכי ההכנה היעילות ביותר, ובמידה מסוימת הקלה ביותר, היא למידה יסודית של דרישות הבחינה ותוכן הבחינה. רבים מאִתנו נכשלים או לא מצליחים במבחנים מסיבות שאינן קשורות ליכולות הקוגניטיביות (שכליות) שלהם, אלא מכיוון שלא נתנו תשומת לב מספקת לקריאת השורות הקטנות ולהבנה של כללי המשחק. בשונה ממבחנים חסויים, הבחינה הפסיכומטרית ידועה ומוכרת ואפשר להבין בדיוק מה נדרש בה. למידה מדוקדקת של הוראות הבחינה, היכרות עם דפי הנוסחאות וזכירתם בעל-פה ותרגול של כל סוגי השאלות המופיעים בבחינה יסייעו לכם להצליח במבחן. בשביל כל אלו אינכם צריכים קורס פסיכומטרי; די שתקדישו זמן כדי לעבור על ההסברים שהכנו בעבורם, ואשר מופיעים הן באתר והן בערכת הסימולציות, ותרוויחו זמן יקר ונקודות רבות במבחן האמת.


כמה זמן ללמוד לפסיכומטרי?

 

בשביל לקבל תואר ראשון נדרשות שלוש-ארבע שנים של לימודים. לחלק מהבגרויות שתיגשו או שניגשתם אליהן נדרשת הכנה מצטברת של כמה שנים. לא כך הדבר כאשר מדובר בהכנה לפסיכומטרי. אנו ממליצים לכם על שלושה חודשים עד חצי שנה של תרגול מרוכז שיביא אתכם להצלחה. רצוי לחלק עומסים באופן כזה שבחודשים הראשונים תתרגלו שאלות ברמת קושי קלה ועל פני פרק זמן ארוך יחסית, ואילו ככל שמועד הבחינה מתקרב תתרגלו יותר ובכל רמות הקושי שבבחינה.
בחודש האחרון מומלץ לפתור 15-10 סימולציות מלאות, שאת חלקן אפשר להוריד חינם מהאתר של המרכז הארצי לבחינות ולהערכה.


למידה חכמה

אחת הדרכים הטובות ביותר לצבירת נקודות בבחינה כרוכה בהבנה שככל שתפתרו יותר שאלות נכונות, כך ציון הפסיכומטרי שלכם יהיה גבוה יותר. לכן אין צורך להתעכב על שאלות קשות או לבזבז זמן על שאלות שאינכם מסוגלים לפתור בזמן קצר יחסית. במקום זאת, מוטב לבחור בתשובה שנראית לכם ההגיונית ביותר ולפתור כמה שיותר שאלות קלות. חשוב גם לזכור שלא כולם צריכים ציון של 750, וחבל שבגלל כמה שאלות בודדות שממילא לא הייתם צריכים לפתור נכונה, לא תענו על שאלות שאתם יודעים לפתור וזקוקים לנקודות שלהן. חשוב לציין כי לכל השאלות יש ערך שווה, כך שבמקרה של הפסיכומטרי מה שקובע הוא הכמות ולא האיכות!
אין זה אומר שתוותרו מראש על שאלות רבות אם יש נושא שאתם מתקשים בו, אך אל תשקיעו משאבים רבים מדי על מנת ל"הילחם" בנושא. לקריאה נוספת על כיצד לשפר את ציונכם לחצו כאן.


פסיכומטרי באינטרנט

במהלך ההכנה לבחינה, רצוי מפעם לפעם לחזור על תרגילים שפתרתם בתחילת תקופת ההכנה. אנו מציעים לחזור ולפתור שוב סימולציה שפתרתם בתחילת הלימוד, ובדרך זו לאמוד את מידת האפקטיביות של התרגול והלימוד, לזהות מגמות של שיפור ולצבור ביטחון לקראת הבחינה. מכיוון שבחינת האמת היא בכתב, הכנו למענכם גיליון תשובות ודפי נוסחאות שישמשו אתכם בפתרון הסימולציה הממוחשבת שלנו. אחד היתרונות של תרגול פסיכומטרי אונליין הוא שאפשר לתרגל ללא הגבלה. בערכה שלנו תוכלו הן לתרגל על זמן והן ללא מגבלת זמן כמה פעמים שתרצו.

 

 

אפשר לעזור לך? סימן שאלה
אפשר לעזור לך?
או מלאו את הפרטים הבאים ונחזור אליכם בהקדם:
-
הטופס נשלח בהצלחה. נציגינו ייצרו איתך קשר בקרוב.
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.
מעוניינים בפרטים נוספים?
צרו קשר

Vהשאירו פרטים או התקשרו: 03-5377361

-
הטופס נשלח בהצלחה. נציגינו ייצרו איתך קשר בקרוב.
הייתה בעיה בשליחת הטופס. אנא נסו שנית.