כל עבודה בהישג ידך
 

מה זה פסיכומטרי?

רוצים להתקבל ללימודים אקדמיים? התבקשתם לגשת לבחינה הפסיכומטרית? אתם בוודאי תוהים – מהי הבחינה הפסיכומטרית בכלל? לשם מה צריך אותה? רגע לפני שאתם מתחילים להתכונן, ריכזנו למענכם מידע על הבחינה, מטרותיה והסיבה שהיא משמשת כלי מיון חשוב במוסדות האקדמיים בארץ. ערכת ההכנה לפסיכומטרי באינטרנט הוכנה במיוחד למענכם והיא כוללת 5 סימולציות מלאות עם פתרונות מלאים והסברים מפורטים. 


מהו פסיכומטרי?

הבחינה הפסיכומטרית משמשת כלי למיון מועמדים למוסדות האקדמיים בארץ. כדי להתקבל ללימודים אקדמיים תידרשו לעמוד בציון סף, הנקבע על ידי כל מוסד באופן אינדיבידואלי. בדרך כלל הציון הוא שקלול של ממוצע הבגרויות ושל הציון בבחינה הפסיכומטרית, אך בחוגים מסוימים הקבלה מותנית בעמידה בציון סף של הבחינה הפסיכומטרית ושל ציוני הבגרות בנפרד, ולעתים אפילו רק בציון של הפרק הכמותי (בתחום ההנדסה לדוגמה).

כמו כן, הציון בפרק האנגלית בבחינה משמש כלי למדידת רמת האנגלית, שעל פיו הסטודנטים משובצים לקורס אקדמי ברמה המתאימה להם, ולחילופין מקבלים פטור מלימודי אנגלית.


הבחינה נכתבת על ידי "המרכז הארצי לבחינות ולהערכה" ומתקיימת בחמישה מועדים בשנה - פברואר, אפריל, יולי, ספטמבר ודצמבר.


↑ בחזרה לראש העמוד

למה עושים פסיכומטרי?

הבחינה הפסיכומטרית משמשת כלי אחיד ואובייקטיבי לדירוג מועמדים למוסדות האקדמיים. ציון הבחינה הוא מדד נוסף לציוני הבגרות ומספק למועמדים שציוני הבגרות שלהם נמוכים הזדמנות נוספת לעמוד בתנאי הקבלה לאקדמיה. נוסף על כך, הבחינה משמשת אמצעי לחיזוי סיכויי ההצלחה של המועמדים בלימודיהם באקדמיה. על פי רוב ציון הבחינה הוא השתקפות של רמת ההשקעה ויכולת הלמידה של המועמדים, ועל כן לנבחנים שציוניהם גבוהים יותר, יש סיכוי גבוה יותר להצליח בלימודי התואר.


חשוב להדגיש שמיון על בסיס תוצאות הבחינה אינו מושלם, שכן לעתים ציון הבחינה אינו משקף את יכולותיו האמתיות של המועמד. כמו כן, הבחינה אינה בודקת תכונות חשובות נוספות כגון מוטיבציה, יחסי אנוש או יצירתיות. עם זאת, מחקרים מראים שהבחינה הפסיכומטרית משמשת כלי מיון אמין, ושברוב המקרים יש הלימה בין תוצאות הבחינה ובין רמת ההצלחה של הנבחנים כסטודנטים.


הבחינה הפסיכומטרית החדשה

בשנת 2012 הוחלט לערוך שינוי בבחינה הפסיכומטרית ולהוסיף לה מטלת חיבור. הוספת הפרק נבעה מתוך הבנה שמיומנויות כתיבה וקריאה הן מיומנויות הכרחיות להצלחה באקדמיה. בעוד הקריאה הכרחית לרכישת ידע חדש ונבדקת לאורך כל הבחינה, כתיבה היא כלי להבעה וליישום של רעיונות, והיא נבחנת במסגרת מטלת הכתיבה בלבד. במטלת הכתיבה נבדקים מגוון רחב של היבטים הנוגעים לשימוש בשפה, כגון רמת הלשון והניסוח, שליטה בדקדוק ובתחביר ושטף הכתיבה, וכן היבטים הנוגעים לרמת התוכן, ובהם היכולת להציג טענה סדורה ומנומקת ולהפגין חשיבה ביקורתית. משקלה של מטלת הכתיבה הוא 25% מהציון המילולי במבחן, כאשר יתר הציון נבנה בהסתמך על הניקוד בפרקים המילוליים בבחינה.


↑ בחזרה לראש העמוד


לימדו עוד על:

הכנה לפסיכומטרי

תרגול פסיכומטרי אונליין

ציוני פסיכומטרי
מבנה המבחן הפסיכומטרי
מועדי פסיכומטרי

מבחן פסיכומטרי לדוגמא חינםלתיאום קורס הכנה במכון נועם

צלצל/י 03-53-77-361
או כתבו לנו info@machon-noam.co.il

03-53-77-361
*
קליק ונתקשר

קנו הכנה אונליין
לכל ערכות התרגול לפסיכומטרי
הכנה לפרק הכמותי
לכל ערכות התרגול למפע"ם
תרגול סימולציות אונליין
תרגול מבואות וסימולציות אונליין
הכנה לכתיבת חיבורהתמודדות עם חרדת בחינות
הכנה לפרק האנגלית


מבחני דוגמא בחינם
אנגלית בפסיכומטרי לדוגמא
מבחן פסיכומטרי לדוגמא


ממליצים
לולא אתם הייתי נאבד בין מבחני דמה של כל מיני אתרים במקום להתרכז באחד מסודר ומוסבר היטב כמו שלכם. הציון שקיבלתי הוא הישג אדיר. המון תודה, המשיכו כך!
אביב, נבחן באמיר"ם – מאי 2015
"קיבלתי את התוצאה של מבחן אמי"ר. בזכות הקורס השגתי פטור באנגלית!"
תלמידה בקורס אמי"ר, אוקטובר 2016


מידע כללי
עזרה
מוצרים נבחרים
מבחנים בחינם
שותפויות ועסקי


 
Created by red-id